Call of Duty Warzone - sekrety, ciekawostki i easter eggi

Stare mapy, bunkry, pluszowe misie i inne.

Eksplorując mapę Verdańska w CoD Warzone, można natknąć się na sporo ciekawostek. To nie tylko odniesienia do map z poprzednich części serii, ale też zagadki, których wciąż nie rozwiązano.

Poniżej spis wszystkich sekretów i nawiązań (tzw. easter eggów) w grze.

Stare mapy i klasyczne lokacje w CoD Warzone

Warzone zawiera szereg nawiązań - mniej lub bardziej oczywistych - do klasycznych map lub lokacji w serii Call of Duty. Oto one:

Terminal - na lotnisku znajduje się zepsuty samolot pasażerski, który jest niemal identyczny jak ten widoczny na legendarnej mapie z CoD 4.

1
Źródło: Drift0r na YouTube

Killhouse - jedna z najmniejszych map w Call of Duty 4 powraca w Warzone. Można ją znaleźć w Military Base. Co prawda ta wersja jest na zewnątrz, a nie w magazynie, ale rozkład obiektów jest identyczny.

2
Źródło: Drift0r na YouTube

Broadcast - mapa z CoD 4, odtworzona w lokacji TV Station. Podobieństwo jest znaczące, a miejsce różni się właściwie tylko kolorami. Ze względu na dobry loot, jest często odwiedzane na początku gry.

Burger Town - fikcyjna sieć barów dobrze znana miłośnikom serii pojawiała się na przestrzeni kilku części serii, zarówno w trybach wieloosobowych, jak i single-player. Restauracje można też odwiedzić w kilku miejscach mapy Verdańsk.

3
Źródło: Drift0r na YouTube

Gułag - lokacja The Prison na mapie Warzone to odtworzenie miejsca z misji o nazwie „The Gulag” z kampanii Modern Warfare 2.

All Ghillied Up - nawiązanie do jednej z najbardziej rozpoznawalnych misji w historii gier (z CoD 4) można znaleźć w okolicach Promenade East. Chodzi o diabelski młyn, który jest bardzo podobny do oryginału.

Scrapyard - klasyczną mapę z MW2 można znaleźć w lokacji Boneyard, przy czym jej kopia jest niezwykle wierna.

Pluszowe misie

Od czasu Call of Duty: Finest Hour niemal w każdej odsłonie serii pojawiają się pluszowe misie. Początkowo był to znak szacunku dla córki jednego z deweloperów, która odeszła, ale zabawki szybko stały się znakiem rozpoznawczym serii.

Is this an Easter Egg, teddy bear from the mystery box in zombies? Found in train station from r/CODWarzone

W Warzone misie można znaleźć w lokacji Train Station, a także na dachu wysokiego budynku w okolicach szpitala.

Bunkry

Bunkry to dotychczas największa tajemnica Warzone. To zamknięte lokacje, które teoretycznie można otworzyć, wprowadzając kod do panelu z klawiaturą, ale graczom nie udało się tego jeszcze zrobić.

Found a door by prison that only opens with a code. from r/CODWarzone

Dociekliwi fani Warzone znaleźli jednak sposób na zajrzenie za zamknięte drzwi. Więcej opisujemy na naszej stronie poświęconej bunkrom i kodom do panelu.

Łącznie na mapie Warzone jest aż dwanaście bunkrów. Prawdopodobnie czekają na specjalny event w grze, i wtedy zostaną otwarte.

Laptopy, telefony i radia

Na mapie Warzone można znaleźć 28 tajemniczych telefonów, 16 laptopów i 6 radioodbiorników. Z obiektami można wchodzić w interakcję, ale nie wywołuje to żadnego działania w świecie gry.

Przykładowo po „odebraniu” telefonu słyszymy tylko głuchy dźwięk urwanej linii.

Gracze podejrzewają, że te przedmioty są związane z bunkrami. Tym bardziej, że w przypadku laptopów również pojawia się podobna komenda, jak przy drzwiach schronów - „Wprowadź hasło”.

You can use the phone in the airport control tower from r/ModernWarzone
There's a laptop in the military base that needs a password. (under the control tower) from r/CODWarzone

Na rozwiązanie zagadki z bunkrami, laptopami, telefonami i radioodbiornikami musimy jeszcze poczekać.

Następnie: Call of Duty Warzone - tryb Battle Royale: zasady, jak grać

Spis treści: Call of Duty Warzone - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Call of Duty Warzone - bunkier i kod do panelu: jak otworzyć drzwi

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami