Rockstar przekaże 5 procent przychodów z GTA Online i Red Dead Online na walkę z koronawirusem

Studio wesprze lokalne społeczności i firmy.

Rockstar Games poinformowało, że 5 procent przychodów, które od 1 kwietnia do 31 maja uzyska ze sprzedaży przedmiotów w GTA Online i Red Dead Online, przekaże na walkę z pandemią koronawirusa.

W komunikacie opublikowanym na Twitterze wyjaśniono, że fundusze trafią do „lokalnych społeczności” i firm, na które negatywnie wpłynęła obecna sytuacja. Studio dokona wpłat bezpośrednich i wesprze organizacje, specjalizujące się w udzielaniu pomocy.

„Widzimy, że nasze społeczności w Ameryce Północnej, Wielkiej Brytanii, Indiach i nie tylko są głęboko dotknięte [pandemią - dop. red.]. Małe przedsiębiorstwa są zamykane, a ludzie uzależnieni od pomocy władz, której nie otrzymują, zmagają się z problemami. Najbliższa przyszłość będzie trudna i chcemy pomóc, jak tylko możemy” - napisano w oświadczeniu.

Rockstar Games to nie jedyna firma z branży gier, wspierająca walkę z koronawirusem. Niedawno CD Projekt na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazał 4 miliony złotych, które mają zostać wydane na zakup sprzętu medycznego.

W wyniku trwającej pandemii, mieszkańcom wielu krajów na świecie zaleca się pozostawanie w domach. Odwołano także szereg wydarzeń branżowych - przykładowo w tym roku po raz pierwszy nie odbędą się targi E3.

Następnie: Prima aprilis 2020: najlepsze żarty twórców gier

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami