Kontroler Xbox Series X zasilany bateriami AA to kwestia wygody - wyjaśnia Microsoft

Można też użyć akumulatora.

Kontroler Xbox Series X jest zasilany bateriami AA, w przeciwieństwie do padów Sony, które mają wbudowany akumulator. W rozmowie z Digital Foundry Microsoft wyjaśnił, że decyzja producenta zapewnia graczom wygodę i możliwość wyboru.

Jason Ronald - dyrektor programowy w dziale Xbox - twierdzi, że zarówno pracownicy firmy, jak i fani Xboksa mają w tej kwestii odmienne zdanie, przy czym podział wydaje się być równy. Trudno więc wskazać, czy więcej jest zwolenników jednorazowych baterii, czy akumulatora.

p2
W padzie do Series X niewiele się zmieniło - również w kwestii zasilania

- Z rozmów z graczami wynika, że to temat sporny, ale jest naprawdę duża grupa osób, która woli baterie AA. Wolność wyboru jest więc sposobem na zadowolenie wszystkich - mówi Ronald.

Przedstawiciel koncernu z Redmond przypomina, że w przypadku kontrolera Xbox Series X ponownie pojawi się możliwość dokupienia oficjalnego zestawu ładującego od Microsoftu, czyli po prostu akumulatora, który wpina się w miejsce baterii i ładuje przewodem - tradycyjnie.

Digital Foundry podkreśla, że zamontowane na stałe akumulatory w padach po dłuższym czasie nie są już wydajne i szybko się rozładowują.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami