World of Tanks - średnie czołgi: jak grać

Cechy średnich czołgów, wady, zalety, sposób rozgrywki.

Czołgi średnie w World of Tanks stanowią niejako pomost pomiędzy czołgami lekkimi (ich mobilnością i mniejszymi rozmiarami), a czołgami ciężkimi - grubszy pancerz i działa zdolne przebijać cięższe cele. W niniejszym rozdziale przedstawiamy wady i zalety średnich czołgów, a także przedstawiamy sposób rozgrywki przy pomocy tych maszyn.

Średnie czołgi - wady i zalety

Zaletą czołgów średnich jest mnogość opcji konfiguracji dostępnych dla sporej części maszyn (1). Można ustawić je tak, by miały większą mobilność kosztem zmniejszonej odporności czy działa zadające wyższe obrażenia, jednak o mniejszej penetracji. Pozwala to na większe dostosowanie maszyny pod własne preferencje.

095

Kolejną zaletą jest połączenie ich najważniejszych cech - mobilności, niezłej siły ognia i pancerza zdolnego blokować przynajmniej część pocisków. Z tego też powodu wykorzystywane są jako główna siła na polu walki - do starć z lekkimi i średnimi czołgami, ostrzeliwania ciężkich maszyn z flanki czy do szybkich szturmów na bazę wroga.

Największą wadą tych maszyn jest brak „specjalizacji”. Nie są tak szybkie i małe jak lekkie czołgi i nie dysponują potężnymi działami i gruby pancerzami jak ciężkie czołgi, przez co rozgrywka nimi wymaga nieco „kombinowania” - w starciu z ciężkimi czołgami poniosą sromotną klęskę, a walka z bardzo mobilnymi maszynami będzie irytująca, gdyż gracz nie będzie w stanie za nimi nadążyć.

Sposób rozgrywki

Grając średnim czołgiem, warto pamiętać o kilku rzeczach, takich jak:

  • Flankowanie stacjonarnych celów. Średnie czołgi świetnie nadają się do flankowania ciężkich czołgów i niszczycieli, które okopały się na danej pozycji i nękają sojuszników. Celny strzał z flanki potrafi zadać spore obrażenia czy nawet wyłączyć wrogą maszynę z gry.
  • Mordercza skuteczność w grupie. Czołgi średnie doskonale spisują się w niewielkich, liczących kilka maszyn grupach - zmasowany atak z kilku czołgów jest w stanie błyskawicznie zniszczyć nawet najcięższe pojazdy wroga. W razie jak coś pójdzie nie tak, ich mobilność pozwala na szybkie przemieszczenie się, a pancerz zagwarantuje, iż wróg nie zniszczy ich jednym-dwoma atakami.
  • Doskonałe do dobijania uszkodzonych celów. Średnie czołgi na ogół nie są w stanie zniszczyć wrogich maszyn jednym strzałem, lecz są piekielnie skuteczne w walce z uszkodzonymi pojazdami wroga - zanim przeciwnik zorientuje się, skąd do niego strzelasz, zdążysz wykonać 2-3 skuteczne ataki.
  • Unikanie walki z ciężkimi czołgami i niszczycielami. Pojazdy tych grup są w stanie zniszczyć średni czołg jednym strzałem i z łatwością przebiją frontowy pancerz - a pociski twojej maszyny najpewniej rykoszetują. Jeśli chcesz walczyć z ciężkimi czołgami i niszczycielami, staraj się je flankować bądź atakować od tyłu.

Następnie: World of Tanks - ciężkie czołgi: jak grać

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - lekkie czołgi: jak grać

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami