World of Tanks - lekkie czołgi: jak grać

Wady i zalety lekkich czołgów, rola na polu walki.

Lekkie czołgi w World of Tanks to pierwsza grupa maszyn, do której uzyskują dostęp nowi gracze - czy to podczas samouczka czy początkowych starć. Lekko opancerzone i szybkie świetnie sprawdzają się w roli zwiadowców i przy atakach z flanki i na słabo opancerzone cele. W niniejszym rozdziale opisujemy lekkie czołgi, ich wady i zalety, a także sposób rozgrywki.

Lekkie czołgi - wady i zalety

Bezapelacyjnie największą zaletą lekkich czołgów jest ich mobilność (1) - pojazdy z tej grupy są (generalnie) najszybszymi w całej grze, a czołgi z wyższych rang są w stanie dosłownie przejść rzez pole walki jak burza. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w roli zwiadowców, do osłaniania celów dla swoich sojuszników.

094

Kolejną zaletą jest ich relatywnie niewielki rozmiar. Dzięki temu cechują się wyższym poziomem maskowania, łatwiej jest też schować maszynę za pasmem górskim, w krzakach czy nawet za niewielką budowlą.

W parze z duża mobilnością i niewielkimi rozmiarami idzie jednak ich największa wada - bardzo cienki pancerz. Większość maszyn w grze będzie w stanie przebić pancerz przedni lekkich czołgów, sporo pojazdów jest też w stanie wyeliminować je jednym celnym strzałem. W większości przypadków lekkie czołgi mają też działa o słabej penetracji, przez co konieczne jest flankowanie wrogów bądź ataki od tyłu.

Sposób rozgrywki

Decydując się na grę lekkimi czołgami, warto pamiętać o kilku rzeczach, mianowicie:

  • Zwiad to podstawa. Kluczową rolą czołgów jest zwiad, czyli wykrywanie pozycji wrogich maszyn, by sojusznicy mogli z nimi skutecznie walczyć. Warto na początku rozgrywki szybko udać się w centralne miejsce mapy (np. na trasie przejazdu wrogich maszyn), skryć się i oczekiwać wrogich pojazdów. Potem najlepszym wyjściem jest przemieszczanie się od zasłony do zasłony, by zminimalizować ryzyko otrzymania obrażeń.
  • Jeśli walczyć, to tylko z flanki. Jak zostało wspomniane wcześniej, lekkie czołgi nie są w stanie przebijać grubszych pancerzy, przez co konieczne jest flankowanie i atakowanie od tyłu. Dzięki ich wielkiej mobilności, czołgi te świetnie nadają się do walki z niszczycielami czołgów - w skrajnej sytuacji pozwala to na jeżdżenie dookoła bezbronnego celu, który nie jest w stanie nadążyć za mobilnym pojazdem.
  • Lekkie czołgi to postrach wrogiej artylerii. Szybka szarża - najlepiej bokiem mapy - na bazę wroga pozwoli bez problemu dostać się do wrogiej artylerii. Jeśli przeciwnik nie ma tam żadnej obstawy, wrogie działa samobieżne nie będą mieć z tobą szans i w przeciągu kilkunastu sekund wróg pozbawiony zostanie ostrzału artyleryjskiego.
  • Kontrowanie lekkich czołgów wroga. Lekkie czołgi najlepiej nadają się do walki z innymi lekkimi maszynami. Świetnie sprawdzają się do osłaniania sojuszniczej artylerii, na którą zapuścić może się nieprzyjaciel.

Następnie: World of Tanks - średnie czołgi: jak grać

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - najlepsze czołgi wszystkich tierów (poziomów)

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami