World of Tanks - ciężkie czołgi: jak grać

Sposób rozgrywki ciężkimi czołgami, wady, zalety.

Ciężkie czołgi w World of Tanks to prawdziwe bestie, których każdy, kto nie siedzi za sterami takiej samej maszyny, stara się unikać. Potężne działa i grube pancerze sprawiają, że są w stanie radzić sobie praktycznie z każdym celem. W niniejszym rozdziale przedstawiamy wady i zalety ciężkich czołgów, a także sposób rozgrywki przy pomocy tych maszyn.

Ciężkie czołgi - wady i zalety

Główną zaletą ciężkich czołgów jest ich bardzo gruby pancerz (1), którym poszczycić mogą się z każdej strony, a przebicie ich frontu możliwe jest praktycznie wyłącznie przez niszczyciele czołgów. Podczas starć z lekkimi i średnimi maszynami praktycznie nie trzeba się przejmować ich atakami, tak długo jak znajdują się przed nami.

096

Drugą zaletą tych maszyn są ich działa, które ustępują jedynie tym dostępnym dla niszczycieli czołgów. Olbrzymia ilość zadawanych obrażeń i wysokie przebicie (2) sprawiają, iż są w stanie przestrzelić praktycznie każdy cel - a jeśli podjadą wystarczająco blisko, bez problemu poradzą sobie nawet z frontowymi pancerzami czołgów ciężkich.

Największą wadą tych czołgów jest ich kiepska mobilność. Poruszają się niezwykle powoli, mają problem z pokonywaniem większych wzniesień, a ich wieże obracają się na tyle wolno, iż lżejsze maszyny bez problemu mogą dookoła nich jeździć bez ryzyka trafienia. Maszyny te są olbrzymie, stanowią więc duży cel, na którym skupią uwagę wszyscy na polu walki.

Sposób rozgrywki

Decydując się na ten typ maszyny, warto pamiętać o kilku rzeczach, mianowicie:

  • Bądź na przodzie natarcia. Z uwagi na swój gruby pancerz, ciężkie czołgi świetnie nadają się na pierwsza linię ognia, gdzie skutecznie odwracać będą uwagę nieprzyjaciół. Pamiętaj jednak, by nie dać się otoczyć, trzymać maszynę na wprost zagrożenia i nie szarżować bez reszty sojuszników.
  • Ochraniaj sojuszników. Gdy na polu walki nagle pojawi się wrogi ciężki czołg, wykorzystaj swoją maszynę, by ochronić sojuszników przed ogniem i odwrócić uwagę nieprzyjaciela.
  • Staraj się walczyć na krótkich dystansach. Niewielka odległość do wroga pozwoli twoim pociskom łatwiej przebijać ich pancerz - a w przypadku lżej opancerzonych wrogów dosłownie przebijać ich na wylot. Uważaj jednak, by za bardzo nie zbliżyć się do lekkiego czołgu, który pokona cię swoją mobilnością.
  • Uważaj na artylerię. Staraj się przemieszczać za pasmami górskimi i pomiędzy zabudowaniami, by unikać ognia wrogiej artylerii - z uwagi na swój rozmiar, jesteś dla niej łakomym kąskiem, gdyż jest w stanie przebić pancerz atakując od góry.
  • Dobieraj trasę przejazdu z rozwagą. Staraj się przemieszczać po w miarę płaskich powierzchniach i unikaj wysokich wzniesień - ciężkie czołgi są powolne, mają więc problem przy podjazdach pod strome górki.

Następnie: World of Tanks - niszczyciele czołgów: jak grać

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - średnie czołgi: jak grać

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami