World of Tanks - artyleria: jak grać działem samobieżnym

Rozgrywka za pomocą artylerii, wady i zalety dział samobieżnych.

Działa samobieżne czyli po prostu artyleria to pojazdy specjalistyczne, których zadaniem jest wspieranie sojuszników z wnętrza ich własnej bazy. Artyleria ma dostęp do unikalnego trybu celowania i jest w stanie strzelać w dowolny cel na mapie. W tym rozdziale przedstawiamy wady i zalety dział samobieżnych, a także sposób na rozgrywkę przy pomocy tych maszyn.

Działa samobieżne - wady i zalety

Największą zaletą artylerii są oczywiście ich działa. Strzelają bardzo wolno, jednak są w stanie zadawać absurdalnie wysokie obrażenia (1), często niszcząc cel pojedynczym pociskiem. Nawet jeśli cel przetrwa, zostanie on ogłuszony, co zmniejszy jego skuteczność na polu walki. Artyleria nie musi tez martwić się o flankowanie celów - pociski uderzają od góry, z łatwością przebijając pancerz.

098

Cechą wyróżniającą te pojazdy na tle innych jest unikatowy system celowania, zwany trybem artyleryjskim. Pozwala on przeglądać pole walki z lotu ptaka, co pozwala na łatwiejsze dostrzeżenie celów jak i sojuszników. Tryb ten opisaliśmy w rozdziale celowanie: tryb artyleryjski.

Największą wadą dział samobieżnych jest ich bezbronność w starciu z celami na bliskich dystansach - tego typu spotkanie prawie zawsze kończy się zniszczeniem artylerii. We wszystkim nie pomaga także fakt, iż nawet działa samobieżne wysokich poziomów posiadają bardzo cienki pancerz, który przebije każda maszyna wroga.

Sposób rozgrywki

Jeśli zdecydujesz się na rozgrywkę za pomocą działa samobieżnego, warto pamiętać o kilku rzeczach, mianowicie:

  • Ostrzeliwuj odsłonięte i zbite w grupy cele. Wrogie czołgi na otwartym terenie, niekryte przez wzniesienia i zabudowania, to idealny kąsek dla artylerii - bez problemu w nie trafisz. Podobnie ma się sprawa z kilkoma czołgami stojącymi blisko siebie - pociski artylerii mają niewielki rozprysk przy trafieniu, są więc w stanie uszkodzić nawet kilka maszyn wroga jednocześnie.
  • Informuj sojuszników o sytuacji na polu walki. Operator działa samobieżnego ma świetny wgląd w mapę pola bitwy - dzięki temu gracz bardzo prosto dostrzec może pojazdy wroga i przewidzieć ich trasę przejazdu. Informuj sojuszników o takich rzeczach, by ci mogli odpowiednio się przygotować i zareagować.
  • Zadbaj o odpowiednią pozycję. Działa samobieżne to cele, za którymi ogląda się każdy wróg - z tego powodu na początku starcia należy znaleźć odpowiednią miejscówkę, z której prowadzić będzie się ostrzał. Ustawienie się za niewielkim wzniesieniem, które nie blokuje strzału i/lub za krzakami powinno zagwarantować w miarę spokojną rozgrywkę.
  • Uważaj na lekkie czołgi wroga. Gracze w lekkich czołgach będą próbowali zaatakować cię na bliskim dystansie. W tego typu starciach nie masz żadnych szans - jeśli zauważysz wroga, poinformuj o tym sojuszników i poproś ich o pomoc.

Następnie: World of Tanks - mapa: Autostrada

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - niszczyciele czołgów: jak grać

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami