Resident Evil 3 - warsztat samochodowy, przywrócenie zasilania podstacji metra

Uruchamiamy zasilanie niezbędne do wznowienia ruchu metra.

Po tym jak udało ci się zdobyć nożyce do przecinania łańcuchów i ugasić ogień w alejce, otrzymasz dostęp do nowej lokacji. Kontynuujemy wątek przywrócenia zasilania podstacji niezbędnego do uruchomienia linii metra w Resident Evil 3.

022

Jeśli jeszcze nie zabrałeś nożyc do prętów (1), zrób to teraz i przetnij łańcuch zamontowany na czerwonych drzwiach (2).

Wejdź do warsztatu samochodowego, w którym dojdzie do nieprzyjemnej rozmowy pomiędzy Jill a członkiem U.B.C.S. Zbierz zapasy i wejdź na górę. Wyjdziesz na zewnątrz. Dobrze się rozglądaj - zajrzyj w każdy kąt, by zdobyć cenne zapasy i przeczytać notatki.

023

Idź dalej uliczką między budynkami. Po chwili zaatakują cię dwa psy, więc przygotuj broń. Możesz je unieruchomić, strzelając w czerwone urządzenie, z którego wydobywają się iskry. Za radiowozami znajduje się bramka (3), którą dostaniesz się do budynku sterowni.

Wewnątrz przygotuj się na walkę z grupą zombie, więc przygotuj strzelbę. Na parterze - w szafkach - znajdziesz nieco zapasów. Wejdź po schodach na górę. Dotrzesz do biura, w którym znajdziesz:

024
025

Wyjdź z biura drugą stroną i zejdź po schodach. Na dole zbierz zioła i przeczytaj notatkę o leczeniu skutków infekcji pasożytów. Niedaleko znajdują się drzwi zamknięte na żółtą kłódkę (8). Aby je otworzyć, potrzebujesz wytrychu. Ten przedmiot zdobędziesz wyciągając ze zwłok (7) metalowe pudełko - w środku znajdziesz wytrych (aby go wydobyć z pudełka, należy je otworzyć, oglądając futerał w ekwipunku).

Otwórz żółtą kłódkę (8) za pomocą wytrycha. Po chwili zaatakuje cię wielki owad, który zainfekuje cię pasożytami. Użyj zielonego zioła, żeby usunąć negatywny efekt.

Wejdź do tuneli porośniętych przez ohydną narośl. Przygotuj strzelbę, gdyż jest to najlepsza broń na pełzające owady przypominające pająki. Zwróć uwagę, że ten rodzaj przeciwników zbliża się do ciebie także z góry. Strzelając w iskrzące się czerwone urządzenia, w odpowiednim momencie, unieruchomisz wrogie istoty.

Twoim zadaniem jest uruchomienie czterech sterowników, dzięki którym przywrócisz zasilanie.

026

Gdy wejdziesz do głównego korytarza, skręć w lewo w pierwszą uliczkę (9). Dotrzesz nią do rozwidlenia dróg. Po lewej i prawej stronie, na końcu tuneli, odnajdziesz sterowniki (łącznie dwa). Uruchom je i wróć do głównego korytarza.

Pamiętaj, aby regenerować zdrowie i w razie potrzeby użyć zioła, żeby zniwelować efekt pasożytów.

Idź w głąb kompleksu (10). Dobrze się rozglądaj, bo w bocznych alejkach odnajdziesz wartościowe przedmioty.

027

Dotrzesz do pomieszczenia, w którym znajduje się żółta drabina (11). Tuż obok stoi trzeci sterownik (12), który oczywiście uruchom, a potem wejdź po drabinie na górę. Przejdź po kładce na drugą stronę i zejdź na dół. Na końcu korytarza odnajdziesz czwarty, ostatni wyłącznik. Przygotuj się jednak na zmasowany atak owadów.

Gdy uruchomisz ostatni wyłącznik ochronny wróć tą samą drogą do biura. Sprawę nieco ułatwią ci pełzający przeciwnicy, którzy odblokują przejście w tunelu - dzięki temu skrócisz sobie znacznie drogę do wyjścia. Zachowaj jednak czujność, bo agresywne owady nadal będą cię atakować.

Gdy tylko dobiegniesz do biura, Jill uruchomi główny włącznik zasilania. Nie zapomnij w tym momencie zapisać stanu rozgrywki przy maszynie do pisania i ewentualnie uzupełnić zapasy, korzystając ze skrzyni.

Następnie: Resident Evil 3 - sterownia, uruchomienie metra, ucieczka do kanałów

Spis treści: Resident Evil 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil 3 - metro, hydrant, wąż strażacki, nożyce, strzelba

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: sierpień 2020 - pełna oferta

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered i nie tylko.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami