Remaster oryginalnego Niera zapowiedziany

Powstaje też gra mobilna.

Square Enix zapowiedziało odświeżoną wersję gry Nier Replicant. Tytuł trafi na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Za prace odpowiada studio Toylogic, wspomagane podobno przez Takahisę Taurę, jednego z głównych projektantów Nier Automata.

Nie ujawniono daty premiery, ale 22 kwietnia minie równa dekada od premiery oryginału. Możliwe, że właśnie wtedy poznamy więcej szczegółów na temat projektu.

Akcja Niera rozgrywa się tysiące lat przed wydarzeniamy z Nier Automata. Fabuła jest wielowarstwowa i zaskakuje zwrotami akcji. Rozpoczyna się jako opowieść o ojcu, który pragnie odnaleźć lekarstwo dla chorej córki. Do końca historii poznajemy sekret ludzkości i wyniszczonego świata, a w finale decydujemy o jego losie.

Gra spotkała się w momencie premiery z mieszanymi ocenami. Recenzenci cenili nietypowy świat i intrygującą fabułę, ale zwracali uwagę na techniczne niedoróbki czy momentami nieciekawy gameplay.

Zapowiedziano także produkcję mobilną - NieR Re[in]carnation, która zmierza na Androida oraz iOS. Na temat tego tytułu nie wiadomo jednak jeszcze nic.

Następnie: GTA 6 - aktor ujawnił postać Meksykanina przed oficjalną zapowiedzią gry

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami