Doom Eternal - Strażnik jeden: Gladiator, boss

Docieramy do wielkiego wojownika z łańcuchami i tarczą.

Po zdobyciu w misji Jądro Marsa potężnej broni BFG oraz skorzystaniu z portalu znajdziesz się w Fortecy zagłady. Okaże się, że została zaatakowana przez demony. Rozpraw się z nimi, a następnie przywróć zasilanie, skorzystaj z komputera i przejdź przez portal, żeby rozpocząć kolejną misję.

Po chwili zostaniesz przeniesiony do nowej lokacji. Wystarczy ruszyć przed siebie i podążać jedyną możliwą ścieżką. Po chwili dotrzesz do budynku, gdzie zjedź windą na dół i kontynuuj. W trakcie drogi omiń dwa hologramy.

Uwaga - zachęcamy również do zapoznania się z sekretami i znajdźkami, jakie można znaleźć w bieżącej misji.

a140

W końcu dotrzesz do lokacji, gdzie możesz zdobyć dodatkowe życie. Aby to uczynić odnajdź podwyższenie, z którego przeskocz na półkę po drugiej stronie. Skręć w lewo i podnieś kodeks, po czym kontynuuj, aż do przełącznika. Skorzystaj z niego, a z prawej otworzy się przejście do dodatkowego życia. Następnie skieruj się w stronę schodów (1).

a141

Ruszaj przed siebie, aż dotrzesz do rozległej sali. Możesz przez nią przejść od razu lub wejść po schodach na górę, skręcić w prawo, dojść do końca i przeskoczyć na drugą stronę, dostając się do miejsca z punktem pretorskim i dodatkowym życiem. Ruszaj dalej i skorzystaj z przycisku (2), który uruchomi windę.

Walka z bossem - Gladiatorem

Po użyciu windy ruszaj dalej, kierując się w stronę areny, gdzie odbędzie się główny pojedynek w misji. Jak zwykle wykorzystuj mniejsze demony do odnawiania życia i zapasów.

a142

W pierwszej fazie starcia rywal będzie zasłaniał się tarczą (3), blokującą wszystkie ataki. Co pewien czas znajdujące się na niej oczy będą błyskać na zielono (4). Oznacza to, że za chwilę dojdzie do ataku.

a143

Ten może przyjmować różne formy. Najczęściej rywal będzie starał się trafić bohatera łańcuchem (5), przed którym odskakuj. Najlepiej w lewą stronę, dzięki czemu zobaczysz odsłonięte ciało przeciwnika, które staraj się zaatakować.

a144

Kiedy rywal zasłania się tarczą możesz też próbować celować za niego bombami przylepnymi, których eksplozje (6) będą zabierać nieco życia.

a145

Czasami rywal będzie skakał w kierunku bohatera. Wtedy również odskakuj na boki i ostrzeliwuj go flanki albo z tyłu (7).

a146

Kiedy zabierzesz rywalowi większą część życia Gladiator zacznie świecić (8). Podbiegnij do niego i wykonaj zabójstwo chwały, co spowoduje rozpoczęcie drugiej części pojedynku.

a147

Od tej pory rywal nie będzie zasłaniał się tarczą, ale jego ataki staną się znacznie szybsze. Podobnie, jak poprzednio będą sygnalizowane przez zielone błyśnięcie. Gladiator uzyska możliwość kręcenia łańcuchami tworząc wir (9), przez który nie przebijają się pociski. Kiedy do tego dojdzie nie ostrzeliwuj go - jest to dobry moment np. na uzupełnienie zapasów.

a148

W tej fazie walki przeciwnik dość często będzie wykonywał skoki (10), po których następuje uderzenie łańcuchami. Odskakuj przed nimi na bok i od razu ostrzeliwuj przeciwnika. Oprócz skoków rywal będzie atakował bohatera łańcuchami stojąc, więc tu również musisz przygotować się na wykonywanie uników.

a149

Dodatkowo, co pewien czas, Gladiator będzie tworzył pole energetyczne (11), z którego nie można się wydostać. W tym czasie zacznie wysyłać w stronę bohatera wiązki (12) - możesz je przeskakiwać (dolne) lub stawać pod nimi (górne). Staraj się popełniać tu, jak najmniej błędów. W trakcie wykonywania uników możesz stale ostrzeliwać przeciwnika (13). Uważaj, bo po zakończeniu tego ataku rywal zawsze szarżuje, więc przygotuj się na odskok.

a150

Stosując się do powyższych taktyk kontynuuj walkę, aż zabierzesz rywalowi całe zdrowie. Wtedy wystarczy szybko do niego podbiec i wykończyć (14) Gladiatora. Jego pokonanie zapewni ulepszenie krwawego ciosu, który od teraz będzie ładowany za wykonywane zabójstwa chwały.

Następnie: Doom Eternal - Taras Nabad: arcypodlec, zagadki ze światłami i kwasem

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - Jądro Marsa: platformy, kapsuła, przejście przez portal

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami