Doom Eternal - punkty broni, żetony mistrzostwa, punkty pretorskie, baterie strażnicze, ikony w menu

Poznaj rodzaje znajdziek w grze. 

W trakcie rozgrywki w Doom Eternal szybko zorientujesz się, że gra oferuje wiele opcji i elementów. Wprawdzie są wprowadzane stopniowo, a autorzy omawiają w samouczkach ich działanie, jednak zdarza się, że w natłoku informacji można się pogubić. Pewne zamieszanie mogą wywołać też niektóre oznaczenia, które pojawiają się od początku gry, a wyjaśnienia na ich temat mogą pojawić się nawet w późniejszych etapach rozgrywki.

Poniżej znajdziecie objaśnienia czterech ikon, które wyświetlają się po uruchomieniu menu i są widoczne w prawym górnym narożniku ekranu.

080

Punkty broni (1) - są związane ze wskaźnikiem demonicznego spaczenia. W każdej misji zdobywamy te punkty za branie udziału w walkach, odkrywanie i wygrywanie sekretnych starć, zaliczanie bram Slayera oraz pokonywanie bossów w wybranych misjach. Za zebrane punkty możemy kupować ulepszenia modyfikacji broni.

Żetony mistrzostwa (2) - pojawiają się w późniejszej części gry. Po raz pierwszy w misji ósmej o nazwie Taras Nabad. Umożliwiają aktywowanie mistrzostwa broni bez wykonywania specjalnego zadania. Wystarczy rozwinąć odpowiednie ulepszenia, a następnie zakupić mistrzostwo za zdobyty żeton.

Punkty pretorskie (3) - specjalne żetony trzymane przez hologramy rycerzy. Dzięki nim możesz dokonywać ulepszeń zbroi pretora.

Baterie strażnicze (4) - są to specjalne rodzaje znajdziek, które umożliwiają odblokowywanie nowych miejsc w Fortecy zagłady, dając w ten sposób dostęp np. do ulepszeń broni czy kryształów strażniczych. Występują w formie sekretów czekających na odnalezienie, a także jako nagrody za wykonywanie wyzwań w misjach.

Następnie: Doom Eternal - pancerz strażnika, jak włączyć i korzystać

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - walka, wskazówki, taktyka, jak walczyć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami