Dziesiątki graczy na jednym niebie - informacje o trybie sieciowym Microsoft Flight Simulator

W nowym wideo.

Twórcy Microsoft Flight Simulator - nowej odsłony serii symulatorów lotniczych - opublikowali wideo, w którym omówili rozbudowany tryb sieciowy gry.

Wszyscy zainteresowani będą latali w dużym, wspólnym świecie, choć autorzy zaznaczają, że produkcja wyświetli jedynie 50 najbliższych użytkowników. Deweloperzy obiecują też, ze dołączenie do zabawy wieloosobowej jest stosunkowo proste.

Gra wykorzysta aktualizowane na bieżąco dane o rzeczywistym lotach, dzięki czemu na wirtualnym niebie pojawią się nie tylko samoloty graczy, ale także odpowiedniki maszyn prawdziwych pilotów - w przypadku utraty połączenia, te ostatnie wspomoże sztuczna inteligencja.

Autorzy Microsoft Flight Simulator przygotowują kilka trybów i ustawień. Live Players uwzględni autentyczny ruch powietrzny i warunki atmosferyczne. Gracze staną też przed koniecznością zabawy według faktycznych przepisów i zasad.

microosoft_flight_simulator_prawdziwi
Gra wykorzysta informacje o prawdziwym ruchu lotniczym

Zobacz: Microsoft Flight Simulator - premiera i najważniejsze informacje

Wariant All Players pozwoli zaś spersonalizować warunki atmosferyczne i inne mechanizmy rozgrywki, ale ujrzymy wszystkich użytkowników - bez względu wybrane opcje. Pojawi się również możliwość zmagań w mniejszych, prywatnych grupach.

Infrastruktura sieciowa opiera się na umieszczonych w tak zwanej „chmurze” serwerach Azure, które obsłużą jak największą liczbę graczy. Microsoft Flight Simulator ukaże się w 2020 roku na PC i Xbox One.

Następnie: Han Solo w Red Dead Redemption 2 - fan odtwarza postacie ze Star Wars i nie tylko

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami