Xbox Game Studios o wpływie pandemii na produkcję gier: stawiamy czoła wyzwaniom

"Zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze".

Szef Xbox Game Studios - Matt Booty - wydał oświadczenie, w którym poruszył kwestię trudności, z jakimi muszą zmagać się należące do Microsoftu zespoły w czasie pandemii koronawirusa.

W komunikacie przesłanym redakcji serwisu GameSpot nie odniesiono się do konkretnych gier ani nie wyjaśniono, czy obecna sytuacja doprowadzi do opóźnienia premiery określonych projektów. Przyznano jednak, że deweloperzy walczą z problemami.

halo_koronawirus
Jedną z powstających gier Microsoftu jest Halo: Infinite

„Zdrowie i bezpieczeństwo naszych zespołów są dla nas najważniejsze. Każde studio stawia czoła unikalnym wyzwaniom i ograniczeniom w swoich lokalizacjach, podobne trudności dotknęły naszych zewnętrznych partnerów” - wyjaśnia Booty.

„Wspieramy kierownictwo naszych ekip w podejmowaniu decyzji najlepszych zarówno dla ich podwładnych, jak i konkretnych gier w tych trudnych czasach” - dodaje szef Xbox Game Studios.

Osobne oświadczenie opublikowało 343 Industries, którego członkowie pracują obecnie zdalnie. Przedstawiciele zespołu zaznaczyli, że produkcja Halo: Infinite trwa, choć deweloperzy są świadomi bieżących ograniczeń i faktu, że sytuacja z koronawirusa może ulec zmianie.

Do problemów związanych z pandemią odniosło się też Sony. Japoński koncern zapewnił, że „monitoruje ryzyko” możliwych opóźnień w procesie rozwoju poszczególnych tytułów, choć na razie nie zaobserwował znacznych trudności.

Źródło: GameSpot

Następnie: Predator kontra ludzie - gameplay z Hunting Grounds

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami