Sony "monitoruje" ryzyko opóźnienia produkcji gier na PlayStation

Na razie nie zaobserwowano żadnych problemów.

Korporacja Sony wydała oświadczenie, w którym odniosła się do wpływu pandemii koronawirusa na działalność poszczególnych oddziałów firmy - w tym odpowiedzialnego za gry.

Koncern podkreślił, że „ostrożnie monitoruje ryzyko” możliwych opóźnień w produkcji poszczególnych tytułów. Nadzoruje nie tylko projekty rozwijane przez własne studia, ale także zewnętrzne - zwłaszcza zespoły z Europy i USA.

ghost_zgodnie
Ghost of Tsushima powinno ukazać się zgodnie z planem

Sony jednocześnie zaznaczyło, że na razie nie zaobserwowano żadnych istotnych problemów i obecna sytuacja nie powinna negatywnie wpłynąć na wyniki działu wirtualnej rozrywki w bieżącym roku fiskalnym.

Z oświadczenia firmy wynika, że najprawdopodobniej nie dojdzie do przesunięć debiutu powstających gier. Koncern ma obecnie dwie duże nadchodzące pozycje - The Last of Us 2 i Ghost of Tsushima. Produkcje ukażą się odpowiednio w maju i czerwcu.

ps5_logo_e3
Obecna sytuacja raczej nie wpłynie na premierę PS5

W komunikacie nie wspomniano o PlayStation 5, a,le przedstawicielka korporacji w rozmowie z Bloombergiem zapewniła, że premiera konsoli nie zostanie opóźniona. Według aktualnych planów, urządzenie ukaże się pod koniec 2020 roku - w okresie świątecznym.

Pandemia koronawirusa dotknie jednak inne gałęzie działalności Sony. Największe straty może zanotować dział filmów - głównie ze względu na zamknięcie kin na całym świecie oraz wstrzymanie prac na planach powstających obrazów.

Źródło: Sony

Następnie: Koszmar Jill Valentine - fabularny zwiastun Resident Evil 3

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami