Legendy RPG promują polskiego Gamedeca - Obsidian i Brian Fargo wsparli grę na Kickstarterze

Cel zbiórki osiągnięty w niecałe dwa dni.

Katowickie studio Anshar uruchomiło 25 marca zbiórkę funduszy na rozwój gry Gamedec na Kickstarterze. Obecnie cel główny - 50 tys. dol. - został osiągnięty w nieco ponad dobę.

Polską produkcję dostrzegli i docenili weterani gatunku RPG. Projekt wspomógł między innymi Brian Fargo, czyli twórca The Bard's Tale czy Wasteland. Zbiórkę wsparło też studio Obsidian Entertainment, odpowiedzialne za Fallout: New Vegas i The Outer Worlds.

Powyższe tweety z pewnością zwróciły uwagę wielu fanów RPG na Gamedeca. Produkcja osadzona jest w świecie z powieści Marcina Przybyłka. Akcja rozgrywa się w Warszawie, w ponurej przyszłości, kiedy granice między realnym i wirtualnym światem zostały mocno rozmyte.

Tytułowy Gamedec to określenie dla detektywa, który szpieguje, rozwiązuje zagadki i odszukuje na zlecenie sekrety w wirtualnej rzeczywistości. Właśnie w taką postać wcielą się gracze.

Gra stawia przede wszystkim na narrację, dialogi, eksplorację i wybory. Zabraknie tradycyjnego systemu walki, choć możliwe będzie dokonywanie wyborów, których efektem będzie wyrządzenie innym krzywdy.

Premiera przed końcem roku na PC.

Następnie: Wszystkie gry z usługi Game Pass na jednej grafice - fan podzielił tytuły według gatunków

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami