Kultowa gra wyścigowa Star Wars Episode 1: Racer trafi na PS4

Oraz Switch.

Przedstawiciele firm Lucasfilm i Aspyr Media poinformowali, że Star Wars Episode 1: Racer - gra o wyścigach śmigaczy - ukaże się na PS4 i Switch. Daty premiery jednak nie ujawniono.

Wydana pierwotnie w 1999 roku produkcja bazuje na pierwszym epizodzie filmowych „Gwiezdnych Wojen”, a konkretnie na wątku zawodów, w których bierze udział młody Anakin Skywalker, by pomóc Rycerzom Jedi.

star_wars_racer_ps4_1
Kluczem do sukcesu jest wysoka zręczność

Gracze kierują śmigaczami, czyli antygrawitacyjnymi maszynami, które rozwijają bardzo duże prędkości. Celem wyścigów jest oczywiście dotarcie do mety na pierwszym miejscu. Nie jest to jednak proste ze względu na wysokie tempo rozgrywki i umieszczone na torach pułapki.

Zmagania toczą się na trasach zlokalizowanych na terenie ośmiu planet, w tym Tatooine, Malastare i Baroonda. Do wyboru jest 25 postaci - oprócz wspomnianego Anakina dostępni są między innymi znani z filmu Sebulba i Ratts Tyerell. Pojawi się też opcja ulepszania pojazdów.

star_wars_racer_02
Zawody rozgrywają się na różnych planetach

Warto zaznaczyć, że wydania dedykowane konsolom PS4 i Switch zaoferują możliwość lokalnej rywalizacji, czyli przy jednym urządzeniu - wydarzenia zostaną przedstawione na podzielonym ekranie.

Źródło: Star Wars

Następnie: Xbox Game Studios o wpływie pandemii na produkcję gier: stawiamy czoła wyzwaniom

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami