Doom Eternal - Kompleks ARC: Najeźdźca, boss

Główny przeciwnik w 6 misji kampanii.

Po przebiciu się przez tereny ARC oraz uruchomienie dwóch wieżyczek, które zniszczyły macki blokujące dostęp do najważniejszego budynku, czas na spotkanie z Samuelem Haydenem. Po opuszczeniu drugiej wieżyczki zjedź windą na dół i przejdź na podziemny parking, gdzie odbędzie się kolejna duża bitwa.

a115

Po jej zakończeniu opuść budynek i skieruj się w stronę bramy. Będziesz musiał przebić się przez ostatni fragment z rywalami (1). Aby ułatwić sobie zadanie skorzystaj ze wzmocnienia (2), dzięki któremu będziesz zadawał znacznie większe obrażenia.

Walka z Najeźdźcą - bossem

Po przejściu przez fragment prowadzący do budynku wejdź do środka i skorzystaj z panelu. Przejdź przez otwarte drzwi i skieruj się w stronę windy. Po dotarciu do naukowców obejrzyj scenkę, po której dojdzie do starcia z Najeźdźcą.

a116

Walka jest dosyć ciężka, a najważniejsze jest złapanie odpowiedniego rytmu. Kiedy to uczynisz, starcie stanie się prostsze. Przede wszystkim przygotuj sobie superstrzelbę, która jest jedną z efektywniejszych broni w tym starciu. Rywal korzysta z kilku ataków. Jeśli odejdziesz zbyt daleko, to rzuci w bohatera toporem (3), przed którym należy odskoczyć.

a117

Jeśli będziesz zbyt daleko, lub podejdziesz zbyt blisko, i spróbujesz rywala ostrzelać, to zasłoni się tarczą (4), przez co nie zadasz mu żadnych obrażeń. Dlatego najważniejsze jest trzymanie się na średni dystans.

a118

Uczynienie tego sprowokuje rywala do wykonania ataku, który będzie sygnalizowany zielonym kolorem (5). Jest to idealny moment do ostrzelania rywala.

a119

Trafienie poznasz po odpadających z wroga fragmentach pancerza (6). Należy stale pozostawać w ruchu, uważać na jego szybkie przemieszczanie się, trzymać na średni dystans i ostrzeliwać, kiedy tylko to możliwe.

a120

Zdrowie i amunicję uzupełniaj na bieżąco korzystając z piły mechanicznej i zabójstw chwały na okolicznych zombie. Ponadto staraj się szybko eliminować barghesty, czyli widmowe psy (7) przyzywane przez Najeźdźcę. Najlepiej sprawdza się w tym przypadku szybkostrzelny karabin.

a121

Kiedy w końcu zabierzesz przeciwnikowi odpowiednią ilość życia, to zostanie ogłuszony (8). Szybko wykończ go wtedy przy pomocy zabójstwa chwały, co zakończy pojedynek.

Mastępnie: Doom Eternal - Jądro Marsa: BFG, wystrzelenie z działa

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - Kompleks ARC: Samuel Hayden, bloki, drążki, wieżyczki

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami