Doom Eternal - Jądro Marsa: sekrety i znajdźki

Kryształy, kodeks, baterie, runy, zabawki, album, kod oszustwa, punkty pretorskie, klucz empirejski, sekretne starcia.

Na bieżącej stronie znajdziesz opisy sekretów i znajdziek, które są do znalezienia w trakcie przechodzenia siódmej misji fabularnej w Doom Eternal o nazwie Jądro Marsa.

Oto elementy, jakie można odnaleźć podczas tego zadania:

 • Kryształy strażnicze - 2
 • Punkty pretorskie - 5
 • Kodeks - 2
 • Baterie strażnicze - 3
 • Runy - 2
 • Zabawki - 3
 • Automapa - 1
 • Album - 2
 • Kod oszustwa - 1
 • Sekretne starcia - 2
 • Brama Slayera (klucz empirejski) - 1
s1201
s1202

Runa - po bitwie, którą rozegrasz po przejściu przez teleport. Przejdź do kolejnego korytarza, a runa będzie na wprost.

s1211
s1212

Bateria strażnicza - po bitwie przed wielkimi wieżyczkami wysunie się przejście, przez które zeskocz na niższy poziom. Odwróć się i doskocz do oddalonego sekretu.

s1221
s1222

Automapa - w pomieszczeniu z wielkimi tłokami. Mapa będzie na drugim końcu lokacji.

s1231
s1232

Punkt pretora - również w pomieszczeniu z tłokami. Rycerz znajduje się na podwyższeniu z lewej, gdzie możesz dostać się przeskakując po tłoku.

s1241
s1242

Kodeks - po przejściu przez pomieszczenie z tłokami dojdziesz do korytarza. Skręć w lewo, a poszukiwana strona będzie na wprost.

s1251
s1252

Punkt pretorski / sekretne starcie - po zakończeniu walki na arenie z totemem zeskocz na dół. Spójrz w lewo, a zobaczysz ścianę, którą można zniszczyć. Uczyń to, po czym przeskocz do przejścia na dole z prawej. Rusz przed siebie, a dotrzesz do pomieszczenia z dwoma sekretami.

s1261
s1262

Runa - po skorzystaniu z komputera otworzysz przejście, za którym znajdziesz runę.

s1271
s1272

Kod oszustwa - po wystrzeleniu z działa dotrzesz do nowej. Kiedy znajdziesz się na korytarzu z mackami skręć w prawo, a znak zapytania będzie na wprost.

s1281
s1282

Punkt pretorski - na lewo od poprzedniego sekretu jest pomieszczenie, do którego wejdziesz z korytarza. Załatw dwie macki i wskocz po skrzyniach na podwyższenie, a dotrzesz do hologramu.

s1291
s1292

Album - patrząc od opisanego wyżej punktu pretorskiego. Wróć na główny korytarz, skorzystaj z wyskoczni, aby dostać się wyżej, po czym odwróć się do tyłu. Znak zapytania będzie w oddali - doskocz do niego, korzystając z drążka.

s1301
s1302

Sekretne starcie - po opuszczeniu bazy i wyjściu na zewnątrz skręć do pomieszczenia z lewej. Wejdź do środka, przebij się przez ścianę i wejdź w portal, a zostaniesz przeniesiony do miejsca ze starciem.

s1311
s1312

Zabawka - na lewo od opisanego powyżej sekretnego starcia znajdziesz wyskocznię. Skorzystaj z niej, po czym rusz do przodu i skieruj się do korytarza na wprost.

s1321
s1322

Punkt pretorski - podczas sekwencji przeskakiwania przez platformy zobaczysz hologram rycerza z prawej strony.

s1331
s1332

Bateria strażnicza - po kolejnej sekwencji ze skakaniem dotrzesz na platformę z wolnostojącym budynkiem. Wejdź tyłem na wyskocznię i szybko skorzystaj z odskoku, żeby dostać się na jego dach.

s1341
s1342

Kryształ strażniczy - po skorzystaniu z powyższej wyskoczni dotrzesz do bazy. Wejdź do środka i podejdź do kryształu, stojącego przy komputerze.

s1351
s1352

Album / Brama Slayera (klucz empirejski) - po dotarciu do części bazy wypełnionej mackami. Udaj się do komputera (A), który uruchom. W sąsiednim pomieszczeniu wysuniesz w ten sposób platformę. Wskocz na nią, po czym zniszcz kratkę z lewej, a dostaniesz się do albumu (B). Zrób identycznie z kratką z prawej, a dotrzesz do klucza (C), którym otworzysz bramę Slayera (D).

s1361
s1362

Zabawka - w trakcie przechodzenia przez bazę trafisz na dziurę w ziemi, przez którą dostaniesz się na niższy poziom. Zanim ruszysz dalej zniszcz kratkę z lewej, a dotrzesz do sekretnej lokacji.

s1371
s1372

Bateria strażnicza / Kodeks - po skorzystaniu z kapsuły znajdziesz się w nowej lokacji. Bateria i kodeks znajdują się z prawej strony ścieżki, którą musisz przejść.

s1381
s1382

Punkt pretorski - po wejściu do budynku skieruj się w lewo, gdzie znajdziesz hologram rycerza.

Następnie: Doom Eternal - Strażnik jeden: sekrety i znajdźki

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - Kompleks ARC: sekrety i znajdźki

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami