Doom Eternal - Jądro Marsa: BFG, wystrzelenie z działa

Opis przejścia 7 misji w kampanii fabularnej. Zdobywamy bardzo duże działo.

Po pokonaniu Najeźdźcy, czyli głównego bossa w szóstej misji kampanii fabularnej o nazwie Kompleks ARC, główny bohater powróci do Fortecy zagłady. Kiedy będziesz gotowy, żeby rozpocząć kolejne zadanie podejdź do komputera i uruchom portal, przez który przejdź.

Uwaga - zachęcamy również do zapoznania się z sekretami i znajdźkami oraz wyzwaniami misji w bieżącym rozdziale.

a122

Po rozpoczęciu zadania rozpocznie się dość długa sekwencja, po której bohater wsiądzie do windy. Po zjechaniu na dół zacznij przebijać się przez korytarz. Na końcu wskocz na podwyższenie (1) i przejdź dalej korzystając z szybu wentylacyjnego.

Dotarcie do BFG (bardzo dużego działa)

Dotrzesz do kolejnej części bazy. Przedrzyj się przez nią i wejdź do teleportu, po czym od razu weź udział w bitwie. W trakcie starcia zachowaj ostrożność, bo w walce pojawi się m.in. rycerz zgrozy.

a123

Przejdź przez korytarz i wyjdź na zewnątrz, gdzie dojdzie do kolejnego starcia, a po chwili, przed wielkimi działami, do następnego, gdzie uważaj między innymi na latające żywiołaki bólu i łowcę zagłady (2).

a124

Po walce zeskocz na niższy poziom przez kopułę, która się wysunie. Następnie wskocz do wiatraka i kontynuuj, niszcząc po drodze pieczęć. Dalej znajduje się lokacja z wielkimi tłokami. Wskocz po nich na górę, po czym przeskocz do przejścia (3) na górze z prawej.

a125

Skręć w prawo i przebij się przez korytarz z przeciwnikami oraz ogniowymi pułapkami. Na końcu drogi dotrzesz do drabiny (4), po której wejdź na górę.

Przejście do działa, wystrzelenie na planetę

Rozpocznie się scenka animowana, w której główny bohater wejdzie do działa BFG i strzeli z niego w Marsa. Po jej zakończeniu w ekwipunku pojawi się nowa broń BFG-9000.

a126

Będziesz mógł ją przetestować już po chwili, oddając salwę w stronę demonów (5). BFG-9000 wystrzeliwuje zabójczą kulę energii, która niszczy wszystko na swojej drodze. Warto ją stosować w ciężkich starciach, ponieważ amunicja pojawia się dość rzadko (jedną paczkę znajdziesz w centrum areny przed sobą). Po walce skieruj się do windy z prawej i wejdź do środka.

a127

Przeniesiesz się do nowej lokacji. Zacznij przeskakiwać na kolejne elementy z prawej (6) i kontynuuj, aż dotrzesz do budynku (7).

a128

Rozpraw się z przeciwnikami i ruszaj przed siebie, aż na arenę, gdzie czekają kolejni rywale. Zanim zaczniesz z nimi walkę skieruj się na lewą stronę miejsca starcia, ponieważ znajdziesz tu totem (8), który zniszcz w celu osłabienia demonów. Dopiero wtedy zajmij się walką, a po jej zakończeniu zeskocz na niższe piętro.

a129

Przebij się przez korytarz, aż dotrzesz do windy, którą wjedź na górę. Kiedy to uczynisz skieruj się do komputera (9) z lewej i uruchom go, co odblokuje pobliskie drzwi, przez które przejdź.

a130

Ruszaj wzdłuż korytarza, po drodze przeskakując przepaść. Następnie skieruj się w stronę konsoli (10) komputerowej i wejdź z nią w interakcję. Po chwili bohater wejdzie do działa i zostanie wystrzelony do nowej lokacji.

Następnie: Doom Eternal - Jądro Marsa: platformy, kapsuła, przejście przez portal

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - Kompleks ARC: Najeźdźca, boss

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami