World of Tanks - materiały eksploatacyjne

Przedmioty do użycia w walce, gaśnice, apteczki, paliwo, naprawa.

Oprócz zmiany rodzaju maszyny i zainstalowaniu dodatkowych ulepszeń do niej, a także doboru załogi, gracz ma także możliwość wybrania materiałów eksploatacyjnych, czyli przedmiotów, które aktywować można podczas starcia, by otrzymać dodatkowe benefity. W niniejszym rozdziale opisujemy cały proces.

Wyboru materiałów eksploatacyjnych dokonuje się w garażu - w tym celu kliknąć należy na pasek ikon w dolnej części ekranu (1). Otworzy to nowe okno, którego dolna część poświęcona jest właśnie materiałom eksploatacyjnym.

079

Tych gracz może mieć maksymalnie 3 (2), można też ustawić, by automatycznie się uzupełniały po zakończeniu bitwy (3). By zmienić materiały eksploatacyjne, wystarczy kliknąć na jedną z trzech pozycji na liście (4), co otworzy nowe okno.

Tutaj do wyboru są cztery rodzaje przedmiotów:

  • Zestawy naprawcze - dzielą się na dwa rodzaje, małe i duże. Pierwsze pozwalają na naprawę jednego uszkodzonego modułu (np. gąsienic czy silnika), drugie umożliwiają naprawę wszystkich uszkodzonych elementów czołgu.
  • Apteczki - tu także podział jest na małe i duże. Małe leczą jednego rannego załoganta, duże wszystkich i usuwają efekt ogłuszenia spowodowany trafieniem przez artylerię.
  • Gaśnice - do wyboru ręczna, która umożliwia ugaszenie pożaru, jak i automatyczny system gaśniczy, który wykona tę czynność za gracza.
  • Benzyna - dwa rodzaje, oferujące odpowiednio 5% i 10% wzrostu mocy silnika i prędkości obrotu wieży.

Najprzydatniejszą kombinacją jest gaśnica, apteczka i zestaw naprawczy (wersja zależy od ilości kredytów, które możemy na to poświęcić). Każdy materiał eksploatacyjny kosztuje określoną sumę, jednak zużywany jest on dopiero w momencie, gdy aktywujemy go na polu walki - jeśli bitwa dobiegnie końca zanim to uczynimy, nic nas to nie będzie kosztowało.

Sama aktywacja materiałów eksploatacyjnych na polu walki jest identyczna jak w przypadku amunicji - wystarczy wcisnąć odpowiedzialny za dany materiał klawisz, widoczny u dołu ekranu (5).

080

Następnie: World of Tanks - schematy czołgów

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - badania: nowe czołgi i moduły

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami