Nowy Mass Effect? BioWare wraca do jednej ze swoich kultowych serii

Sugeruje ogłoszenie o pracę.

BioWare na stronach Electronic Arts opublikowało nowe ogłoszenie o pracę, które sugeruje, że ekipa zamierza wrócić do nieokreślonego na razie kultowego cyklu.

Oddział firmy w Edmonton poszukuje dyrektora technicznego. Zatrudniony deweloper miałby dołączyć do zespołu odpowiedzialnego za „następny duży tytuł” z jednej z „najbardziej prestiżowych serii” wykreowanych przez studio.

me_andromeda_plotki
Mass Effect: Andromeda uznawane jest za jedną z najgorszych części serii

Uwagę zwraca fakt, że od kandydata wymaga się doświadczenia w pracach nad wysokobudżetowymi grami wieloosobowymi na PC i konsole. To wskazuje, że w projekcie nie zabraknie modułu sieciowego, choć nie jest jasne, jak dużą rolę odegra.

Na razie nie wiadomo, czym dokładnie jest gra, której przygotowaniem miałby zająć się nowy dyrektor techniczny. Niektórzy spekulują jednak, że „prestiżową serią” jest Mass Effect - zwłaszcza, że BioWare już kilkukrotnie przekonywało, że chce wrócić do marki.

dragon_age_nowy
Dragon Age 4 powstaje od kilku lat

Ponadto to właśnie oddział BioWare z Edmonton, który opublikował wspomniane ogłoszenie, odpowiedzialne jest za oryginalną trylogię kosmicznego cyklu. Poprzednią część - wydaną w 2017 roku Andromedę - stworzył zespół z Montrealu.

Nie można oczywiście wykluczyć, że chodzi o kontynuację Dragon Age, choć studio już jakiś czas temu ujawniło, że ta faktycznie powstaje. Inne możliwości to między innymi kolejne odsłony Star Wars: Knights of the Old Republic i Jade Empire.

Źródło: EA

Następnie: Polowanie na Predatora - demo Hunting Grounds dostępne od jutra na PC i PS4

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami