Hakerka wykradła dane o układzie graficznym Xbox Series X - chce za nie 100 mln dolarów

Kody źródłowe produktów AMD.

Anonimowa hakerka wykradła kody źródłowe nowych układów AMD, w tym GPU, który pojawi się w konsoli Xbox Series X. Pozyskane dane wycenia na 100 milionów dolarów.

Kobieta w rozmowie z TorrentFreak twierdzi, że pliki zdobyła w listopadzie 2019 roku poprzez włamanie do niezabezpieczonego w żaden sposób komputera. Zdarzenie potwierdzili przedstawiciele wspomnianego producenta.

amd_kradziez
Wykradzione dane dotyczą też Xbox Series X

„W grudniu 2019 roku skontaktował się z nami ktoś, kto twierdził, że posiada pliki testowe związane z naszymi obecnymi i przyszłymi produktami graficznymi. Część opublikowano w internecie, ale zostały już usunięte” - tłumaczy AMD w komunikacie.

Hakerka udostępniła dane za pośrednictwem serwisu GitHub, który jednak wykasował pliki na żądanie amerykańskiej firmy. Włamywaczka zaprzecza jednak, jakoby kiedykolwiek próbowała porozumieć się z koncernem.

Pozyskane kody źródłowe związane są z układami graficznymi Navi 10, Navi 21 i Arden, przy czym warto zaznaczyć, że ostatni trafi do konsoli Xbox Series X. Kobieta chce sprzedać całość za 100 milionów dolarów, ale jeżeli nie znajdzie kupca, wszystko opublikuje w internecie.

AMD zapewnia jednak, że wykradzione dane nie są istotne dla „konkurencyjności i bezpieczeństwa” przygotowywanych przez firmę kart graficznych. Koncern uważa tez, że poza plikami udostępnionymi w serwisie GitHub hakerka nie posiada niczego innego.

Źródło: AMD, TorrentFreak

Następnie: Xbox Series X w szczegółach - najważniejsze informacje w nowym materiale Microsoftu

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami