Doom Eternal - wyzwania w misjach

Wszystkie cele dodatkowe.

Wyzwania w misjach są jednym z dodatkowych rodzajów zadań, jakie możesz wypełniać w trakcie rozgrywki w Doom Eternal. Po raz pierwszy pojawiają się w trakcie trzeciej misji fabularnej, czyli Baza kultystów. W każdym z zadań są do wykonania trzy cele dodatkowe - jeśli wypełnisz wszystkie, to zdobędziesz jedną baterię strażniczą.

wyzwaniam

Wyzwania w danej w misji możesz sprawdzać na bieżąco. Wystarczy wejść w zakładkę wyzwania (1) i wybrać opcję misja (2). Na dole pojawią się cele (3) oraz stopień ich ukończenia.

Poniżej znajdziecie informacje i wskazówki związane z wypełnianiem wyzwań w poszczególnych misjach.

Wyzwania - misja Baza kultystów

- Zbierz kryształ: chodzi o kryształ strażniczy. Jego lokalizację znajdziesz na stronie sekrety i znajdźki związanymi z tym rozdziałem.

- Pancerny deszcz: skorzystaj z płomiennego wybuchu, aby podpalić 4 wrogów naraz. Najlepiej zrobić to na grupie słabych przeciwników, których w tej misji jest sporo.

- Mistrz wieżyczek: należy zniszczyć wieżyczkę arachnotrona zanim go zabijesz. Zadanie to możesz sobie ułatwić korzystając z celownika w ciężkim dziale lub np. ostrzeliwując je bombą przylepną ze strzelby.

Wyzwania - misja Baza łowców zagłady

- Muzyczne interludium: celem jest odnalezienie jednego albumu muzycznego. Jego lokalizację znajdziesz w opisie sekretów i znajdziek.

- Wielkie ujawnienie: należy odnaleźć i uruchomić automapę. Jej lokalizacja, podobnie jak opisanego wyżej albumu, znajduje się w miejscu poświęconym sekretom.

- Ognia: zabij jednym granatem odłamkowym trzy demony. Najlepiej zrobić to na grupie słabych przeciwników, takich jak zombie.

Wyzwania - misja Supergniazdo juchy

- Broniomaniak: odnajdź modbota, gdzie możesz zmodyfikować broń. Jego lokalizacja znajduje się w rozdziale sekrety i znajdźki.

- Wyzwanie bojowe: ukończ dwa sekretne starcia. Ich lokalizacja znajduje się w opisie sekretów.

- Różaki: dokonaj zabójstw chwały na trzech różakach. Staraj się ich nie zabijać od razu, tylko ogłuszać. Kiedy to nastąpi wykończaj zabójstwami chwały.

Wyzwania - misja Kompleks ARC

- Kolekcjoner run: odnajdź dwie runy podczas misji. Ich lokalizację znajdziesz w dziale sekrety i znajdźki.

- Zewnętrzne spalanie: użyj karabinu plazmowego, aby doprowadzić do eksplozji tarczy energetycznej, aby zabić sześć demonów. Wybuch nie musi zabić wszystkich naraz.

- Rakietobójca: zniszcz cztery wyrzutnie upiorów. Najlepiej dokonać tego strzelając w nie w trybie zbliżenia z wielkiego działa lub korzystając np. z bomby przylepnej w strzelbie.

Wyzwania - misja Jądro Marsa

- Wielki wybuch: zniszcz przy pomocy bardzo dużego działa (BFG) 40 demonów. Najlepiej użyć broni w miejscach dużych bitew, na dużych skupiskach przeciwników. Podczas zadania znajdziesz kilka uzupełnień amunicji do broni, co ułatwi wykonanie celu.

- Rozbrojenie: zniszcz 3 działka na ramionach antropokubów. Możesz to zrobić z dystansu np. przy pomocy karabinu z lunetą.

- Klucząc po zamku: odnajdź klucz otwierający Bramę Slayera. Jego lokalizacja została opisana w dziale sekrety i znajdźki.

Wyzwania - misja Taras Nabad

- Ja, encyklopedia: znajdź 6 wpisów do kodeksu. Ich lokalizacje znajdziesz w dziale sekrety i znajdźki.

- Chłodziarka: użyj bomby lodowej, żeby zamrozić 10 demonów. Podczas misji często korzystaj z tej broni dodatkowej, a wypełnisz wyzwanie z łatwością.

- Paracetamol: użyj zabójstw chwały na 3 żywiołakach bólu. Osłab te latające demony np. przy pomocy balisty, a potem wykonaj egzekucje.

Wyzwania - misja Nekravol, część 1

- Kto tyglem wojuje: zabij przy pomocy tygla 2 demony. Najlepiej użyć tej broni w walce z silnymi przeciwnikami.

- Pieczątka bez podpisu: zabij 8 wrogów za pomocą miażdżących pułapek. W misji jest kilka miejsc z miażdżącymi kolcami, wystarczy zwabić do nich wrogów i zabić w ten sposób.

- Łowy na łowcę: dokonaj na łowcy zagłady zabójstwa chwały od lewej.

Wyzwania - misja Nekravol, część 2

- Krwiokaut: zabij pojedynczym krwawym ciosem więcej niż jednego wroga (w sumie 5).

- Kto się wywyższa: dokonaj na tyranie zabójstwa chwały od tyłu. Tego wielkiego przeciwnika spotkasz w późniejszej fazie misji.

- Dość wskrzeszania: dokonaj na arcypodlecu zabójstwa chwały od lewej. Przeciwnik ten pojawi się w trakcie jednego ze starć w trakcie misji.

Wyzwania - misja Urdak

- Nie zawiera akcesoriów: zdobądź 1 zabawkę (ich lokalizację znajdziesz w dziale sekrety i znajdźki).

- Cios z wysoka: zabij 12 demonów będąc w powietrzu. Aby ułatwić sobie to zadanie możesz skorzystać z runy spowalniającej czas w trakcie lotu przy wykorzystywaniu ataków specjalnych.

- Anioł śmierci: zabij 5 trutni maykrów strzałami w głowę.

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami