Doom Eternal - różak, zewłok, duch, totem, tyran

Rywale pojawiający się w połowie kampanii fabularnej.

Na bieżącej stronie znajdziesz opisy następnych przeciwników, na jakich natrafisz mniej więcej w połowie kampanii fabularnej w Doom Eternal. Są tu rywale skupiający się na szarżowaniu, walce wręcz oraz specjalne ulepszenie, wzmacniające demony.

Wrogowie opisani poniżej:

  • Różak
  • Zewłok
  • Rycerz zgrozy
  • Duch
  • Totem
rozak

Różak - po raz pierwszy pojawia się w czwartej misji kampanii fabularnej. Jest to demon specjalizujący się w zabójczych szarżach, które najlepiej unikać odskakując na boki lub nad nim. Po szarży będzie chwilowo odpoczywał - jest to najlepszy moment na ostrzelanie jego słabego miejsca, czyli ogona. Prowadzenie ostrzału od przodu jest bowiem mało skuteczne.

zewlok

Zewłok - przeciwnik pojawiający się w czwartym rozdziale kampanii fabularnej. Jest to tułów demona osadzony na pajękowatych odnóżach. Może prowadzić ostrzał z dystansu oraz wywoływać falę uderzeniową, a także przyzywać tarcze energetyczne. Te ostatnie najlepiej niszczyć karabinem plazmowym. Ich przeciążanie prowadzi do eksplozji. Sam rywal nie jest zbyt wytrzymały i kilka celnych strzałów jest w stanie szybko go wyeliminować.

duch

Duch - trudny do wypatrzenia demon, który jest w zasadzie klonem różaka. Również skupia się na szarżach, po minięciu których najlepiej ostrzelać jego ogon. Jeśli chcesz ułatwić sobie zadanie wypatrywania przeciwnika oraz unieruchamiania go, to warto skorzystać z bomby lodowej. Umożliwi to również zastosowanie pocisków samonaprowadzających.

totem

Totem wzmacniający - główną rolą totemów jest wzmacnianie wartości bojowych okolicznych demonów. Poznasz je po tym, że przeciwnicy świecą na czerwono i są znacznie szybsi i agresywniejsi niż normalnie. Oznacza to, że w pobliżu znajduje się totem. Po jego zlokalizowaniu zniszcz go szybko atakiem wręcz. Jeśli tego nie uczynisz, to dodatkowo będą stale pojawiać się nowe demony.

tyran

Tyran - ogromnych rozmiarów demon, charakteryzujący się bardzo dużą wytrzymałością. Atakuje bohatera głównie za pomocą rakiet wystrzeliwanych bezpośrednio w jego kierunku lub prowadząc ostrzał obszarowy (należy szybko opuścić fragment podłożona, który zostanie podświetlony). Jest dość mało ruchliwy, dlatego dobrze pozostawać w ruchu, korzystać z okolicznych przeszkód i atakować go np. naprowadzanymi pociskami z wyrzutni rakietowej lub przy pomocy tygla.

Następnie: Doom Eternal - cyberantropokub, żywiołak bólu, trutnie maykrów, arcypodlec

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - rycerz piekieł, rycerz zgrozy, upiór, macka

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami