Nioh 2 - walka z bossem: porady, taktyki, jak walczyć

Zbiór informacji, które pomogą pokonać trudnego przeciwnika.

Walki z bossami są kwintesencją gatunku soulslike, który Nioh 2 reprezentuje. Na końcu każdego zadania głównego czeka cię starcie z potężnym przeciwnikiem. Dopóki sobie z nim nie poradzisz, nie będziesz mógł zaliczyć misji.

Poniżej zamieściliśmy porady ogólne, które pomogą ci stawić czoła głównym wrogom. Natomiast na poszczególnych stronach naszego poradnika opisaliśmy wszystkie walki z bossami (lista na końcu strony).

  • Bardzo często w pobliżu areny walki z bossem znajduje się gorące źródło. Skorzystanie z magicznego źródełka zapewnia bonus do regeneracji zdrowia, dlatego przeszukaj dokładnie teren, by odnaleźć takie miejsce.
  • Walcząc z bossem najpierw naucz się jego ruchów i ataków - podczas pierwszych podejść możesz nawet odpuścić sobie walkę na 100%, by skupić się na obronie i nauce odpierania ataków bossa. Wyczuj, które uderzenia lepiej zablokować, a których lepiej unikać (odskok). Obserwuj przeciwnika, by zapamiętać momenty, które najbardziej nadają się do wyprowadzenia ataku.
205
  • Jeśli nie masz pomysłu, jak pokonać bossa, spróbuj innej metody - nie zawsze sposób, który przyniósł dobry rezultat w jednej walce, przyniesie też korzyść w kolejnej. Dlatego trzeba szukać takiego rozwiązania, który przyniesie najlepszy skutek. Zmieniaj bronie; trzymaj bossa na dystans lub staraj się podejść jak najbliżej (wtedy musisz bardziej skupić się na unikaniu i blokowaniu ciosów), by zadać mu obrażenia, zachodząc go od tyłu; używaj przedmiotów, które zwiększą obrażenia (np. gdy boss jest wrażliwi na wodę, użyj odpowiedniego amuletu); szukaj słabych punktów; zmieniaj postawy bojowe.
  • Najlepsze umiejętności yokai oraz przemianę w yokai zostaw na koniec walki, by dobić przeciwnika i nie ryzykować porażki. Nie ma nic gorszego, niż przegrana gdy bossowi zostanie skrawek paska życia.
203
  • Pamiętaj o korzystaniu z kontry rozprysków. Wykonanie tego ataku w odpowiednim momencie zada ogromne obrażenia Ki przeciwnikowi, a nawet doprowadzi do powalenia wroga.
  • Prawie każde starcie z bossem zawiera etap walki, który przeniesie cię do Królestwa Ciemności. W tym stanie ataki wrogów stają się silniejsze, a nasza regeneracja wytrzymałości jest wolniejsza. Dlatego warto w tym trybie skupić się na obronie i atakować, gdy nadarzy się korzystna sytuacja. Szarżowanie może szybko się zakończyć śmiercią.
204
  • Należy poznać mocne i słabe punkty przeciwnika i dobrać wyposażenie, które zwiększy zadawane obrażenia i zmniejszy rany, jakie poniesiemy podczas walki. Różne efekty (woda, ogień, błyskawice czy trucizna) możemy nałożyć na naszą broń za pomocą odpowiednich amuletów lub magii onmyo lub ninjutsu. Warto próbować wielu rozwiązań, aby sprawdzić, który efekt przyniesie ci najwięcej korzyści podczas pojedynku.
  • Pamiętaj, że zawsze możesz poprosić o pomoc innego gracza, który wesprze cię w walce z trudnym bossem. W tym celu użyj kubków ochoko w chramie (opcja: Przyzwij gościa), aby zaprosić kogoś do gry. Możesz również skorzystać z usług akolity, towarzyszy sterowanych przez sztuczną inteligencję. W tym celu musisz odnaleźć niebieski obłok i użyć kubków ochoko.

Nioh 2 - wszyscy bossowie, lista

Poniżej znajdzicie odnośniki do wszystkich walk z bossami, w którymi zmierzysz się w Nioh 2.

Wkrótce aktualizacja.

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami