Lekcja matematyki w Half-Life: Alyx - nauczyciel wykorzystał VR w nietypowy sposób

Nauka o kątach.

Charles Coomber to pochodzący z Kalifornii nauczyciel, który ze względu na epidemię koronawirusa i zamknięcie szkół musi uczyć zdalnie. Mężczyzna poprowadził zajęcia dla swojej klasy za pośrednictwem Half-Life: Alyx.

W strzelance stworzonej z myślą o wirtualnej rzeczywistości Amerykanin zorganizował lekcję matematyki. Wykorzystał fakt, że gra pozwala wchodzić w interakcję z otoczeniem, umożliwiając na przykład pisanie na szklanych powierzchniach kolorowymi mazakami.

Coomber użył wirtualnych szyb jako tablicy, by przedstawić uczniom wiedzę dotyczącą między innymi kątów. W opublikowanym przez nauczyciela filmie widzimy, jak prezentuje zróżnicowane wzory, wyjaśniając ich znaczenie.

Nauczyciel pisze płynnie, przy czym nie ogranicza się tylko do liter i cyfr - rysuje też linie, okręgi i inne symbole. W trakcie wykładu gestykuluje, wskazując na ważne elementy, a niepotrzebne w danym momencie fragmenty wymazuje gąbką.

hl_lekcja
Wirtualna nauka

Half-Life: Alyx to wydana w miniony poniedziałek najnowsza odsłona cyklu od Valve. Grę przygotowano wyłącznie z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. Produkcja została ciepło przyjęta przez recenzentów, zwracających uwagę, że tytuł jest „pełnym doświadczeniem VR”.

Następnie: God of War na PC - błędna informacja wywołała falę spekulacji

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami