Half-Life Alyx doczeka się wersji bez VR, stworzonej przez fanów - uważa Valve

Choć nie będzie to przyjemne doświadczenie.

Prędzej czy później fani stworzą moda, który pozwoli zagrać w Half-Life Alyx bez gogli VR - powiedział Robin Walker, projektant i programista z Valve.

- Wiem, że tak się stanie - zaznaczył deweloper w rozmowie z Polygonem. - Niektórzy z naszego zespołu się tym przejmują, ale dla mnie to żaden problem.

Walker uważa bowiem, że Alyx bez VR po prostu nie będzie w najmniejszym stopniu przyjemnym doświadczeniem.

Jego zdaniem, zmodowana wersja gry, działająca z klawiaturą i myszą, „jasno pokaże, dlaczego zrobiliśmy to w VR”. Programista twierdzi, że bez gogli wirtualnej rzeczywistości łatwiej będzie dostrzec, dlaczego w Alyx trzeba grać właśnie w VR.

- Jeśli ludzie zagrają w taką wersję i powiedzą, że jest równie dobra, to mnie dużo nauczy. Zdam sobie sprawę, że nie zrobiliśmy wystarczająco dużo, a lubię wiedzieć, kiedy robię coś źle - dodał Walker przekornie.

alyxpuzzle
Hakowanie w Half-Life Alyx

Half-Life Alyx jest już dostępne na Steam VR. Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy i recenzentów. Wszyscy zgodnie podkreślają, że to prawdopodobnie najepsza gra dostępna na goglach VR.

Źródło: Polygon

Następnie: God of War może trafić na PC - Sony wprowadziło zmianę na stronie gry

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami