Granie na PS5 łatwe jak oglądanie Netflixa - pomysł Sony ujawniony przez dziennikarza

"Chcą zachęcić do rozgrywki w krótkich sesjach".

Jason Schreier z Kotaku - dziennikarz uchodzący za jednego z najlepiej poinformowanych w branży wirtualnej rozrywki - twierdzi, że Sony chce znacznie uprościć korzystanie z PlayStation 5.

„Jeden z pomysłów przedstawionych deweloperom zakłada, że granie na PS5 powinno być tak łatwe jak oglądanie Netflixa. Chcą, by gracze wiedzieli, że mogą natychmiastowo uruchomić produkcję i ile czasu zajmie wykonanie określonej aktywności” - napisał Schreier na forum Resetera.

ps5_patent_menu
Fragment nowego patentu Sony

„Zamierzają zachęcić ludzi do częstszych rozgrywek w krótkich sesjach, zamiast włączania konsoli jedynie wtedy, kiedy mają kilka godzin wolnego czasu” - przekonuje dziennikarz portalu Kotaku.

Wpis redaktora to reakcja na opublikowany 19 marca patent, który Sony zarejestrowało w sierpniu 2018 roku. Dokument opisuje funkcję systemu operacyjnego, umożliwiającą przygotowanie specjalnych kafelków, które przedstawią aktualne postępy w zabawie.

W grze nastawionej na zmagania w pojedynkę okienko wyświetli wykonywaną w danym momencie misję, a w produkcji wieloosobowej zaprezentuje najczęściej wybierany przez gracza tryb rozgrywki i bieżącą pozycję w rankingu sieciowym. Pojawi się też opcja natychmiastowego wznowienia przygody.

Oczywiście rozwiązania zarejestrowane w patentach nie zawsze są faktycznie realizowane, ale wypowiedź Schreiera pokrywa się z opisem wspomnianego systemu. Samo PS5 ukaże się pod koniec 2020 roku.

Źródło: Resetera

Następnie: Nauka w Minecrafcie - projekty edukacyjne dostępne za darmo

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami