Final Fantasy 7 Remake - Rozdział 1: boss, Scorpion Sentinel

Jak pokonać skorpiona.

Scorpion Sentinel to boss w Chapter 1: The Destruction of Mako Reactor 1 - pierwszym rozdziale Final Fantasy 7. Na poprzedniej stronie opisaliśmy, jak do niego dotrzeć, teraz pomożemy wam go pokonać.

Walka jest tak naprawdę prosta, wystarczy tylko pamiętać o stosowaniu odpowiednich ataków, a także o chowaniu się w końcowej fazie starcia. Najważniejszy atak to w tej walce czar (Spell) Thunder (1), który posiada Barret. Upewnij się więc, że postać ta ma pełną pulę punktów MP.

ch1boss1

Regularne atakowanie tym czarem sprawi, że pomarańczowy pasek pod paskiem zdrowia bossa zapełni się, ostatecznie włączając stan Staggered - boss będzie wtedy przez chwilę bardziej wrażliwy na obrażenia i bezbronny.

Sterując Cloudem pamiętaj, by wycofywać się do tyłu, kiedy skorpion zaczyna ładować niebieską energię. Musimy cofnąć się, by nie zostać porażonym. Kiedy na Cloudzie pojawi się czerwony celownik - też zaczynaj biegać i zmieniać pozycję.

Boss w trakcie walki sam zmieni pozycję dwa razy, przeskakując na ścianę i na drugą stronę obszaru. Musisz wtedy do niego podbiec. Zacznie jednak używać tarczy energetycznej, więc musisz celować umiejętnościami i czarami w czuły punkt (2), możesz go wybrać jako cel, gdy wybierasz zdolności.

ch1boss2

W ostatniej fazie walki, po krótkiej scence, musisz chować się za gruzami (3), by unikać potężnego ataku elektrycznego. Gdy boss zniszczy osłonę, zaczynaj go szybko atakować. Wktórce walka dobiegnie końca - pamiętaj tylko, by regularnie używać mikstur leczących czy (w razie potrzeby) przywracających manę.

ch1boss3

Po starciu i scence musicie uciekać. Biegnij za Barretem. Zmierzacie dokładnie tą samą drogą, którą tu przyszliście, po drabinach a potem korytarzami. Droga jest prosta i liniowa. Dwa razy będziesz musiał tylko pokonać strażników. Gdy dotrzecie do windy, nastąpi wybuch reaktora. Później musisz tylko podbiec kawałek prosto.

Następnie: Final Fantasy 7 Remake - Rozdział 2: droga przez miasto, gdzie iść ulicami

Spis treści: Final Fantasy 7 Remake - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Final Fantasy 7 Remake - Rozdział 1: dotarcie do reaktora, Sweeper

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami