Final Fantasy 7 Remake - Rozdział 1: dotarcie do reaktora, Sweeper

Pierwsze potyczki, droga do reaktora.

Zaczynamy przygodę w Final Fantasy 7 Remake. Pierwsza misja to Chapter 1: The Destruction of Mako Reactor 1. To stosunkowo proste i liniowe zadanie, które wprowadza nas w podstawy gameplayu.

Po pierwszej scence od razu musisz walczyć. Radzimy tutaj zajrzeć na stronę poradnika: system walki, jak używać umiejętności. Od razu poznacie wszystkie tajniki, a nie tylko część. Pierwsi wrogowie są bardzo prości i pokonasz ich paroma ciosami.

Po walce idź prosto i w lewo. W budynku pokonasz dwie kolejne grupy wrogów. Idź po schodach na piętro, a na górze otwórz skrzynię (1). Zawsze rozglądaj się za takimi pojemnikami, bo znajdziesz w nich na przykład mikstury leczące.

ch11

Potem idź do przejścia na końcu (2), po prawej znajdziesz parę drewnianych skrzynek, które można zniszczyć - w nich znajdziesz czasem mniejsze przedmioty uzupełniające zasoby. Odwróć się, a zobaczysz towarzyszy. Podejdź do nich. Po scence podejdź do Barreta po prawej, a zacznie się kolejna cut-scenka.

Po imponującym ujęciu i spojrzeniu na wielki komin reaktora, zejdź po schodach. Czeka cię kolejne starcie z małą grupką prostych wrogów. Gra nauczy cię, jak zablokować kamerę na jednym wrogu. Po walce idź prosto i wsiądź do windy towarowej (3) po prawej stronie.

ch12

Na górze idź prosto, do kompanów. Poczekaj moment, i spróbuj przejść dalej, a pojawią się wrogowie. Unikaj ataków psów wciskając kółko. Potem, po walce, przejdź przez dziurę w siatce - przez take mniejsze przejścia przechodzimy po prostu idąc w ich stronę. Postać sama się przeciśnie. Dalej idziesz liniowym korytarzem - aż trafisz na kolejnych strażników.

Biegnij za towarzyszami, w końcu zacznie się nieco dłuższa scenka, a po niej kolejna walka. To znowu podstawowi przeciwnicy, więc nie trzeba tu stosować żadnej specjalnej taktyki. Pamiętaj tylko o blokowaniu (R1). Później zacznie się kolejna scenka, po której dołączy do ciebie towarzysz.

Barret w drużynie, walka ze Sweeperem

Na początku musisz pokonać działka strażnicze. Są zawieszone wysoko, więc Cloud nie dosiągnie ich mieczem - co najwyżej czarami, ale nie trzeba ich marnować. Działkami zajmie się bowiem Barret. Przejmij nad nim kontrolę (d-padem) i strzelaj do celów po kolei. Skorzystaj z umiejętności Focused Shot (4) dla lepszych obrażeń.

ch13

Idź później dalej, a trafisz na laserowe pułapki. Musisz po prostu przejść przez nie w tych momentach, w których lasery się na chwilę wyłączają. Po przejściu przez ten obszar zacznie się krótka scenka i staniesz naprzeciwko Sweepera - pierwszego poważniejszego przeciwnika.

Pamiętaj, by zwrócić uwagę na paski zdrowia postaci (5). Być może potrzebujesz leczenia przed walką?

ch14

Podbiegnij Cloudem i rozpocznij walkę z wrogiem. Możesz przełączyć styl walki. Przełącz się następnie na Barreta i używaj czaru Thunder - Sweeper jest wrażliwy na obrażenia od elektryczności. Gdy trafisz kilkoma czarami, wróg zostanie na chwilę ogłuszony.

Po walce idź dalej korytarzem, a trafisz do reaktora. Pozostaje tylko zejść na dół po drabinach, by trafić na niższe platformy, gdzie macie podłożyć bombę. Po drodze czeka tylko paru prostych wrogów. Na dole zaatakuje was jednak boss, gdy podejdziesz do celu i wybierzesz czas na liczniku (nie ma znaczenia, czy wybierzesz 20 czy 30 minut).

Następnie: Final Fantasy 7 Remake - Rozdział 1: boss, Scorpion Sentinel

Spis treści: Final Fantasy 7 Remake - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami