Doom Eternal - Supergniazdo juchy: zasilanie, niebieski klucz, generatory, serce, ucieczka

Druga część opisu 5 misji w kampanii fabularnej.

W poprzedniej części misji zdobyliśmy dwa klucze - żółty oraz czerwony. Ponadto znaleźliśmy nową broń, czyli karabin maszynowy, który możemy od tej pory używać. Czas na kontynuowanie misji. Naszym celem będzie przywrócenie zasilania za pomocą generatorów, co umożliwi zniszczenie wielkiego serca.

a094

Po oczyszczeniu terenu skieruj się w stronę zielonego portalu, dzięki czemu wrócisz na wyższe piętro. Użyj czerwonego klucza na przejściu z lewej, a dostaniesz się do pomieszczenia z sercem oraz komputerem (1). Aktywuj konsolę, po czym udaj się do wskazanej dźwigni i przestaw jej, co spowoduje uruchomienie pierwszego generatora.

Odnalezienie niebieskiego klucza

Następnie przebij się przez pomieszczenia z wrogami i kontynuuj, aż do przycisku w kształcie czaszki. Wciśnij go i przejdź przez portal, który odblokujesz. W nowej lokacji przygotuj się na starcie z przeciwnikami wspomaganymi przez totem.

a095

Jeśli chcesz szybko do niego dotrzeć, to zacznij skakać po płytach w lewo, aż dotrzesz do platformy z palącymi, obracającymi się pułapkami. Rusz w stronę dziury, wskocz do niej i szybko przeskocz do przodu, aby wylądować w tunelu. Przejdź przez niego, a dotrzesz do wyskoczni. Wybij się w górę i przeskocz na platformę z totemem (2). Zniszcz go i załatw rywali.

a096

Wróć do poprzedniej lokacji i zlokalizuj ścianę (3), po której wejdź na górę. Następnie ruszaj przed siebie, aż dotrzesz do sześcianu, który uderz, aby go przesunąć.

a097

Wskocz na niego, przeskocz na podwyższenie spod którego przepchnąłeś sześcian i, uważając na obracające się pułapki, zacznij skakać na kolejne platformy (4), aż dotrzesz do ściany, po której dostań się na piętro zniszczonego budynku. Rusz przed siebie i zniszcz zieloną ścianę z lewej.

a098

Przebij się przez pomieszczenie z wrogami, dojdź do lokacji z kwasem i zlokalizuj przełącznik w kształcie czaszki. W ten sposób otworzysz przejście-szczęki (5), przez które przejdź do kolejnej lokacji.

a099

Dotrzesz do kolejnej lokacji z kwasem. Wskocz na ścianę z lewej i zacznij skakać po kolejnych, po czym przeskocz na kolejną (6) znajdującą się w zaułku (gdybyś wpadł do kwasu, to skorzystaj z teleportu, aby wrócić na wyższe piętro).

a100

Kontynuuj przechodząc przez kolejne pomieszczenia z przeciwnikami. W końcu dotrzesz do zielonej ściany, którą zniszcz - w ten sposób odblokujesz dojście do niebieskiego klucza (7). Podnieś go, cofnij się i skorzystaj z niego na niebieskich drzwiach z prawej.

Zniszczenie serca i ucieczka

Po otworzeniu niebieskich drzwi przyj cały czas przed siebie, eliminując kolejnych oponentów. Na końcu będziesz musiał przejść przez uliczkę z kwasem. Wyeliminuj wszystkich rywali, co spowoduje otworzenie drzwi, za którymi czeka kolejna partia wrogów.

a101

Po wyjściu na zewnątrz możesz skręcić w lewo i skorzystać z drążka, aby dostać się na platformę (8) z miejscami na klucze.

a102

Kiedy się tam znajdziesz osadź w miejscu z lewej klucz niebieski (9), a z prawej czerwony (10), co spowoduje otworzenie przejścia. Wejdź do środka i schodź coraz niżej, kierując się wzdłuż szybu. W końcu dotrzesz do dźwigni, którą przestaw.

a103

Na koniec udaj się do pomieszczenia z sercem i skorzystaj z komputera. Rozpocznie się odliczanie (11), w trakcie którego musisz wydostać się z budynku. Biegnij cały czas w stronę wskazywaną przez znacznik (12), za wszelką cenę omijając przeciwników. Nie wdawaj się w walki, ponieważ nie ma na to czasu. Na końcu dobiegniesz do dwóch portali - skorzystaj z nich jeden po drugim, a zadanie się zakończy.

Następnie: Doom Eternal - Kompleks ARC: Samuel Hayden, bloki, drążki, wieżyczki

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - Supergniazdo juchy: totem, żółty i czerwony klucz, karabin maszynowy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami