Doom Eternal - Supergniazdo juchy: totem, żółty i czerwony klucz, karabin maszynowy

Misja 5 w kampanii fabularnej.

Po pokonaniu bossa w czwartej misji fabularnej o nazwie Baza łowców zagłady zostaniesz przeniesiony do Fortecy zagłady. Zdobędziesz w niej kolejną broń - balistę, zadającą duże obrażenia oraz korzystającą z amunicji plazmowej. Po jej podniesieniu skieruj się do portalu, dzięki czemu po chwili rozpoczniesz kolejną misję.

Uwaga - poniżej znajdziesz opis przejścia misji, zachęcamy również do sprawdzenia sekretów i znajdziek oraz wyzwań w opisywanym rozdziale.

a085

Rusz przed siebie, pokonując kolejne przeszkody, aż dotrzesz do placu, gdzie rozpocznie się duże starcie. Po jego zakończeniu przejdź przez drzwi (1), które się otworzą. Po wejściu do budynku wskocz na ścianę z prawej, przeskocz na kolejną, a po wejściu na górę odwróć się i przeskocz do kolejnej lokacji.

a086

Kontynuuj, aż dotrzesz do miejsca, gdzie rozpocznie się drugie starcie. Kiedy je zakończysz skocz na drążek (2), a potem do przejścia (3). Po chwili dojdziesz do miejsca, gdzie zostaniesz poinformowany o totemie.

Zdobycie żółtego klucza

Uważaj, ponieważ wrogowie znajdujący się w jego pobliżu staną się znacznie bardziej agresywni i szybsi - poznasz to po czerwonej poświacie wokół nich. Dodatkowo rywale będą stale się odradzać.

a087

Aby ułatwić sobie walkę należy zlokalizować i zniszczyć totem. Aby to uczynić zwróć uwagę na zielone teleporty znajdujące się na ziemi. Zacznij na nie wchodzić, a zaczną przenosić bohatera w pobliskie zakamarki. W jednym z nich natkniesz się na totem (4), który zniszcz uderzeniem wręcz.

a088

Po zakończeniu walki wejdź na zielony portal na środku areny, a zostaniesz przeniesiony w pobliże żółtego klucza (5), który podnieś. Rusz przed siebie, skręć w prawo i otwórz kluczem żółte przejście, po czym kontynuuj do kolejnej lokacji.

a089

Dotrzesz do następnej części miasta, gdzie będziesz musiał stawić czoła dużej grupie wrogów. Na platformie za przepaścią znajdziesz wzmocnienie, dzięki któremu będziesz mógł ułatwić sobie starcie. Kiedy skończysz dostań się na podwyższenie i wejdź w interakcję z żółtą czaszką (6), co otworzy przejście (7).

a090

Rusz przed siebie i skocz w szyb windy. Kontynuuj marsz, aż dotrzesz do miejsca walki, gdzie spotkasz nowego przeciwnika - ducha (8). Walka z nim jest niemal identyczna, jak z różakiem, chociaż trudniej go dostrzec. Jeśli chcesz ułatwić sobie zadanie, to możesz skorzystać z bomby lodowej. Trafienie przeciwnika wyłączy jego maskowanie i umożliwi namierzanie pociskami samonaprowadzającymi.

Zdobycie karabinu maszynowego i czerwonego klucza

Ruszaj dalej i zeskocz do niższej lokacji. Trafisz do pomieszczenia z kwasem. Staraj się w niego nie wchodzić, ponieważ zabiera życie. Najlepiej poruszać się skokami - jeśli chcesz, to z prawej strony znajdziesz kombinezon, zapewniający pewną ochronę przed kwasem (znaczki zagrożenia atomowego odnawiają ochronę).

a091

Udaj się w lewo i omiń obracające się pułapki. Kiedy dotrzesz do obrotowego działa wskocz na drążek (9), po czym przeskocz na ścianę (10) i zniszcz ją - w ten sposób odblokujesz przejście do kolejnej lokacji.

a092

Zeskocz na dół i szybko udaj się w stronę portalu (11) - alternatywnie możesz spróbować wskoczyć na platformę na dole z lewej (jest to ta sama lokacja, do której przeniesiesz się za pomocą portalu). Przed sobą zobaczysz kulę rozpoczynającą sekretne starcie, a z prawej ścianę, po której wejdź na górę, po czym przeskocz na wyższą półkę. W ten sposób dotrzesz do czerwonego klucza.

a093

Rusz przed siebie, przeskocz na drugą stronę kwasu i wejdź na górę. Po chwili dotrzesz do miejsca, gdzie znajdziesz nowy oręż - karabin maszynowy (12). Jest to szybkostrzelna broń nadająca się świetnie do eliminowania grup słabszych wrogów oraz szybkiego osłabiania mocniejszych wrogów. Po chwili zlecisz na dół, do miejsca, gdzie możesz przetestować broń na rycerzu zgrozy, a następnie kontynuować misję.

Następnie: Doom Eternal - Supergniazdo juchy: zasilanie, niebieski klucz, generatory, serce, ucieczka

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - Baza łowców zagłady: Łowca Zagłady, boss

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami