Różnica mocy między PS5 a Xbox Series X jest ogromna - twierdzi były pracownik Sony

Po rozmowach z deweloperami.

Do debaty o mocy konsol nowej generacji dołączył Chris Grannell, były producent w Sony. Współtwórca między innymi Killzone 2 twierdzi, że Xbox Series X znacznie przewyższa wydajnością PlayStation 5.

„Rozmawiałem z kilkoma deweloperami, którzy potwierdzili, że różnica mocy jest oszałamiająca [na korzyść Series X - red.]. Powiedzieli jednak, że nie oznacza to, że nie da się stworzyć dobrych gier na PS5” - napisał Grannell na Twitterze.

Były przedstawiciel japońskiej korporacji dodał jeszcze, że „obsesyjnych fanów to nie obchodzi i są niesamowicie wściekli”. Trudno jednak zrozumieć, czy chodzi o miłośników Sony, którzy są niezadowoleni z mocy PS5, czy może wielbicieli Microsoftu, którzy wyśmiewają „wrogów” z przeciwnego obozu.

Aktualnie wiemy na pewno, że Xbox Series X może się pochwalić mocniejszym CPU i GPU, natomiast PS5 dysponuje znacznie szybszym dyskiem SSD. Producenci stawiają więc na inne podejście do nowej generacji.

m2
„Na papierze” Series X wydaje się mocniejszy

Wielu ekspertów i deweloperów podkreśla, że dopóki nie zobaczymy implementacji wspomnianych rozwiązań w akcji, trudno ocenić realną moc konsol, która zależy od szeregu czynników. Aktualnie opinie zależą też oczywiście od tego, kogo pyta się o zdanie.

Premiera nowej generacji sprzętowej nastąpi w okresie świątecznym 2020 roku.

Następnie: Nóż w Resident Evil 3 nie niszczy się - w przeciwieństwie do ostrza z RE2

Reklama

Skocz do komentarzy (39)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (39)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami