PS Store z wolniejszym pobieraniem gier - Sony odciąża internet w Europie

Wzorem Netflixa i YouTube'a.

Sony Interactive Entertainment poinformowało, że spowolni pobieranie gier, dodatków i innych aplikacji ze sklepu PS Store przez użytkowników z Europy. Powodem jest chęć odciążenia internetu w trakcie pandemii koronawirusa.

W komunikacie opublikowanym na oficjalnym blogu PlayStation prezes firmy - Jim Ryan - ujawnił, że koncern współpracuje z operatorami ze Starego Kontynentu w celu zoptymalizowania prędkości ściągania plików w taki sposób, by każdy miał równy dostęp do globalnej sieci.

„Uważamy, że ważne jest, abyśmy zrobili wszystko, by rozwiązać problemy związane ze stabilnością internetu w czasach, gdy ogromna liczba ludzi praktykuje izolację społeczną i w większym stopniu opiera się na dostępie do sieci” - wyjaśnia menedżer.

Według Ryana, gracze „mogą doświadczyć wolniejszego” pobierania gier, choć nie jest jasne, w jak dużym stopniu. Podkreślił jednocześnie, że wprowadzane ograniczenia nie wpłyną na jakość rozgrywki wieloosobowej.

ps_store_logo_ograniczenia
Pobieranie gier nieco się wydłuży

Sony to nie pierwsza firma, która zdecydowała się na zaimplementowanie podobnych restrykcji. Wcześniej Netflix, YouTube, Amazon Prime, Apple TV oraz Disney+ ograniczyły jakość transmisji materiałów wideo dla użytkowników z Europy.

Źródło: Blog PlayStation

Następnie: Uncharted 4 w ofercie PS Plus na kwiecień?

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami