Nioh 2 - boss: Saito Yoshitatsu

Starcie z pół-człowiekiem, pół-yokai.

W misji Opuszczona warownia zmierzysz się z bossem Saito Yoshitatsu.

Poniżej zamieściliśmy porady, które ułatwią ci potyczkę z tym przeciwnikiem.

Jak pokonać Saito Yoshitatsu w Nioh 2

  • Saito Yoshitatsu to boss, który przybiera trzy formy: ludzką i dwie yokai (oprych i upiór). W Krainie Ciemności zmienia się w demona (na zmianę w oprycha i upiora), co utrudnia z nim walkę, ale nie na tyle, żeby można było uznać go za bardzo potężnego przeciwnika.
194
  • W walce z tym bossem mamy wiele okazji do zadania obrażeń. Nie trzeba go trzymać na dystans. Wręcz przeciwnie, można walczyć z nim w zwarciu, oczywiście zachowując odpowiednią uwagę.
  • W tej walce bardziej niż na obronie, warto skupić się na ataku. Ofensywny styl zmusi przeciwnika do przejścia do obrony, co stworzy nam możliwość uszczuplenia jego poziomu życia i Ki.
195
  • Zadając mu serię ciosów, wróg nie odpłaci nam kontratakiem, gdyż skupi się na obronie. Nawet gdy zacznie blokować nasze uderzenia, warto je dalej kontynuować, gdyż wtedy zadamy mu poważne obrażenia Ki.
  • Uderzenia bossa można łatwo zablokować lub uniknąć, wykonując unik w odpowiednim momencie. Po wielu jego atakach można uskoczyć na bok, co sprawi, że przeciwnik odkryje się. Wówczas należy do niego podbiec i zadać mu serię ciosów w plecy.
196
  • W Królestwie Ciemności, niezależnie od formy, jaką przybierze (upiór lub oprych), nadal warto skupić się na ataku, choć trzeba uważać, żeby nie przesadzić z liczbą ataków i nie pozbawić się całego poziomu Ki.
  • W stanie Królestwa Ciemności, jeśli uda nam się zmniejszyć do zera poziom wytrzymałości bossa, otrzymamy możliwość wyprowadzenia zabójczego ciosu. Aby ułatwić sobie zadanie, warto nałożyć na broń efekt oczyszczenia w trakcie trwania tego trybu.

Następnie: Nioh 2 - boss: Tatarimokke

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Nioh 2- boss: Kamaitachi

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami