Nioh 2- boss: Kamaitachi

Piekielnie szybki boss w postaci kota.

Z bossem Kamaitachim zmierzysz się na końcu misji: Tajemniczy Zamek Jednej Nocy, jaką rozegrasz w Nioh 2. Poniżej znajdziesz porady i wskazówki, które pomogą ci pokonać tego przeciwnika.

Jak pokonać Kamaitachi w Nioh 2

  • Zanim wejdziesz na arenę walki z bossem, skorzystaj z gorącego źródła. To zapewni ci czasową regenerację zdrowia. Magiczne źródełko odszukasz za chatą, która znajduje się obok skrótu prowadzącego do chramu startowego.
  • Kamaitachi jest bardzo szybki i zwinny. Potrafi wspinać się na drzewa, by atakować z nich. Dlatego wykorzystaj otoczenie terenu i chowaj się za innymi drzewami, by w odpowiednim momencie wyjść zza zasłony i atakować bossa. Nie zapomnij jednak o trzymaniu - przez całą walkę - bloku, gdyż pozwoli ci to uchronić się przed obrażeniami podczas jego szybkich ruchów.
  • Boss odporny jest na ataki od trucizny i błyskawic.
192
  • Trzymaj bossa w bezpiecznej odległości - odpowiedniej na tyle, by uchronić się przed uderzeniem przeciwnika, ale nie uciekaj za daleko, gdyż po zakończonym ataku podbiegnij szybko do wroga i wyprować serię ciosów.
  • Gdy boss wykonana atak z czerwonym obłokiem, możesz spróbować wyprowadzić kontrę. Jeśli jednak obawiasz się, że nie uda ci się ją prawidłowo wykonać, poczekaj, aż przeciwnik zakończy szarżę i dopiero wtedy podbiegnij do niego i wyprować kilka ciosów od tyłu.
  • Gdy stoisz naprzeciwko bossa, ten najczęściej zaatakuje cię swoimi pazurami (dwa ciosy). Wykonaj szybko unik na bok, by znaleźć się w bezpicznym miejscu. Wówczas masz okazję do wyprowadzenia ataku.
193
  • W trybie Królestwa Ciemności zachowaj większy odstęp i skup się na obronie. Nadal chowaj się za drzewami, wyczekując ataku, po którym możesz dobiec do przeciwnika i go uderzyć. Nie szarżuj jednak, żeby nie zużyć do zera poziomu Ki.
  • W trybie Królestwa Ciemności boss zyskuje nowy atak dystansowy, który łatwo ominąć, wykonując unik lub chowając się za drzewem.

Następnie: Nioh 2 - boss: Saito Yoshitatsu

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Nioh 2 - boss: Imagawa Yoshimoto

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami