Doom Eternal - Baza łowców zagłady: Łowca Zagłady, boss

Główny przeciwnik w 4 misji kampanii fabularnej.

Po przedarciu się przez wrogą bazę w czwartej misji kampanii fabularnej, Baza łowców zagłady, dotrzesz w końcu do pierwszego bossa, czyli Łowcę Zagłady. Jest to superpotężny demon, osadzony na mechanicznej podstawie. Poniżej przedstawiamy taktykę walki z przeciwnikiem.

a080

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że przeciwnik dysponuje na korpusie tarczą (1), która chroni go przed atakami. Jeśli chcesz ją czasowo dezaktywować, to możesz ją ostrzelać z karabinu plazmowego. Skuteczniej jest jednak ostrzeliwać mechaniczną podstawą (2), na której porusza się przeciwnik.

a081

W trakcie prowadzenia ostrzału uważaj na jego ataki. Staraj się nie zbliżać, ponieważ dysponuje silnym uderzeniem. Dodatkowo może wystrzeliwać rakiety (3), przed którymi najlepiej wykonywać uniki i odskoki.

a082

Podczas starcia stale pozostawaj w ruchu i poruszaj się po różnych poziomach areny. Jeśli musisz uzupełnić zdrowie, amunicję lub pancerz, to zbieraj je z mapy oraz eliminuj w tym celu słabszych rywali (4). W międzyczasie staraj się stale ostrzeliwać podstawę rywala (możesz próbować atakować ją krwawym ciosem, jeśli zbliżysz się do bossa).

a083

Po zniszczeniu podstawy przeciwnik straci swoje potężne działo, ale stanie się szybszy i nadal będzie mógł ostrzeliwać bohatera. Od tej pory najlepiej prowadzić ostrzał z wykorzystaniem szybkostrzelnych broni lub wyrzutni rakiet z wykorzystaniem namierzania (5). Kilka celnych salw i rywal padnie trupem.

a084

Po rozprawieniu się z przeciwnikiem wskocz do dziury, która pojawi się na środku areny. Po znalezieniu się na dole natkniesz się na niespodziankę - dwóch kolejnych Łowców Zagłady (6). Taktyka walki jest ta sama, jednak będziesz musiał jeszcze uważniej przemieszczać się na arenie. W miarę możliwości dobrze jest się zająć najpierw jednym bossem, a potem wyeliminować drugiego.

Po ich pokonaniu rozpocznie się filmik, po którym misja dobiegnie do końca.

Następnie: Doom Eternal - Supergniazdo juchy: totem, żółty i czerwony klucz, karabin maszynowy

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - Baza łowców zagłady: strażnik kapłana, Daeg Ranak, czerwona karta

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami