World of Tanks - pierwsze godziny rozgrywki, początek

Początek gry w WoT, pierwsze starcia, rozwój czołgów i załogi.

Jak przystało na grę free to play, w World of Tanks gracz rozpoczyna swoją przygodę dość „gładko” - na samym starcie uruchamiany jest samouczek, podczas którego nauczyć można się podstaw i najważniejszych mechanik. Potem jednak rzucany jest on na głęboką wodę - co więc robić, gdy etap treningowy się zakończył?

W rozdziale tym pomijamy samą instalację gry i założenie konta - opisane zostało to dogłębnie w rozdziale jak zacząć grę w wersji na PC - zalecamy do zapoznania się z zamieszczonymi tam wskazówkami.

Misje treningowe

Gdy po raz pierwszy uruchomisz grę, do rozpoczęcia będzie etap samouczkowy - nie da się go w żaden sposób pominąć, warto przez niego przebrnąć, gdyż trwa zaledwie kilka minut, a pokazuje najważniejsze mechaniki rozgrywki. Gdy go zakończysz, trafisz do menu głównego - tutaj trzeba będzie kliknąć na przycisk Bitwa! (1), by rozpocząć kolejny etap szkoleniowy.

068

Trafisz na pierwszą mapę, gdzie do wyeliminowania będzie kilkanaście maszyn wroga. Nie przejmuj się - podczas tego etapu dysponujesz znacznie lepszą maszyną niż wrogowie, a twoi przeciwnicy sterowani są przez sztuczną inteligencję, nie stanowią więc większego wyzwania. Pamiętaj, by starać się strzelać do wrogów z flanki bądź od tyłu - masz wtedy większą szansę na przebicie ich pancerza, co sygnalizowane jest zieloną kropką na środku celownika (2).

069

Celem w tej misji - a także w kolejnych - jest zniszczenie wszystkich czołgów wroga, bądź zajęcie ich bazy. By zająć bazę, musisz wjechać do wnętrza białego okręgu i pozostać tam przez kilkadziesiąt sekund. Jeśli wróg zada ci obrażenia, pasek postępu przejmowania bazy (3) zostanie zresetowany. Jeśli zostanie zapełniony, misja dobiegnie końca.

070

Za ukończenie pierwszej misji treningowej otrzymasz kilka wartościowych nagród, w tym konto Premium na 3 dni (4). Dzięki temu zdobywać będziesz więcej kredytów i doświadczenia dla załogi - warto w miarę możliwości wykorzystać ten okres i pograć intensywniej w ciągu tych 3 dni, gdyż znacząco przyspieszy to rozwój konta.

071

Dalsza rozgrywka w World of Tanks

Gdy misje treningowe dobiegną końca, rozpocznie się właściwa część rozgrywki. Od tego momentu masz dowolność w tym, co chcesz robić, lecz twoimi głównymi zajęciami w grze będą od teraz:

  • Odblokowywanie nowych czołgów - w grze dostępnych jest kilkaset czołgów, podzielonych na kilkanaście Państw, a zadaniem każdego gracza jest odblokowywanie kolejnych, mocniejszych maszyn. Temat ten opisaliśmy w rozdziale jak odblokowywać nowe czołgi Jeśli nie wiesz, który typ maszyn najbardziej będzie ci odpowiadał, zajrzyj do rozdziału czołgi: rodzaje czołgów, różnice gdzie opisujemy różnice pomiędzy poszczególnymi grupami maszyn.
  • Rozwijanie załogi - żaden czołg nie obędzie się bez załogi, a odpowiednio wyszkolona potrafi znacząco zwiększyć skuteczność maszyny na polu walki. W rozdziale załoga i jej rozwój wyjaśniamy, jak rozwijać poszczególnych załogantów.
  • Wykonywanie misji - w grze znajdziesz rozmaite misje, w tym misje dzienne, których można się podejmować, by otrzymywać dodatkowe nagrody. Zajrzyj do rozdziałów wykonywanie misji i misje dzienne po więcej szczegółów.

Następnie: World of Tanks - doświadczenie: normalne i wolne

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - jak zacząć grę w wersji na PC

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami