World of Tanks - doświadczenie: normalne i wolne

Różnice, zdobywanie doświadczenia.

Odblokowywanie nowych pojazdów i modułów do nich to jeden z kluczowych aspektów rozgrywki w World of Tanks. Do tego celu wykorzystywane jest doświadczenie, które dzieli się na dwie grupy - normalne i wolne doświadczenie. Jak je zdobywać i czym się różnią?

Doświadczenie normalne (1) zdobywane jest podczas rozgrywek i przypisywane jest do konkretnej maszyny, która brała udział w starciu. Ilość zdobytego doświadczenia uzależniona jest od osiągów na polu walki - większa ilość zniszczonych czołgów bądź zadanych obrażeń, a także branie udziału w przejmowaniu bazy wroga zwiększają tę ilość.

074

Wolne doświadczenie (2) zdobywa się podczas rozgrywki czołgami elitarnymi (rozwiniętymi do maksimum) bądź premium (zakupionymi za Złoto). Zdobyte przez te czołgi doświadczenie należy wymienić, klikając na ikonkę wolnego doświadczenia, co otworzy nowe okno (3). Za każdą 1 sztukę Złota wymienić da się 25 punktów doświadczenia.

Główną różnicą pomiędzy tymi dwoma typami doświadczenia jest sposób ich wykorzystania. Normalne doświadczenie można wykorzystać wyłącznie do rozwoju maszyny, którą je zdobyliśmy. Wolne doświadczenie nie ma tego ograniczenia - można je użyć do rozwoju dowolnej maszyny. Przy odblokowywaniu nowych maszyn i modułów najpierw wykorzystywane jest normalne doświadczenie, potem wolne.

Proces odblokowywania nowych czołgów opisaliśmy w rozdziale jak odblokowywać nowe czołgi.

Następnie: World of Tanks - badania: nowe czołgi i moduły

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - pierwsze godziny rozgrywki, początek

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami