World of Tanks - badania: nowe czołgi i moduły

Badanie i odblokowywanie nowych czołgów i modułów.

Badania techniczne są integralną częścią rozgrywki w World of Tanks - pozwalają na opracowywanie nowych pojazdów i dodatkowych modułów do nich, które pozwalają na dalsze zwiększanie skuteczności maszyn na polu walki. W niniejszym rozdziale wyjaśniamy, jak działają badania i o czym warto wiedzieć.

Ekran badań otworzyć można klikając w przycisk Badania (1). Otwiera to drzewko rozwoju, podzielone na kilkanaście krajów (2). Znaleźć można tutaj pojazdy ze wszystkich kategorii - lekkie, średnie, ciężkie, niszczyciele czołgów i działa samobieżne. Szczegółowe informacje dotyczące grup maszyn znajdziesz w rozdziale czołgi: rodzaje czołgów, różnice.

075

By rozpocząć badania, trzeba kliknąć na dowolny odblokowany pojazd - będzie on podświetlony (3) - bądź taki, który bezpośrednio sąsiaduje z już odblokowanym czołgiem (4).

Otworzy to ekran badań. Tutaj do odblokowania będą dodatkowe moduły danego czołgu. Odblokowywać należy je od lewej do prawej. Jeśli któryś moduł będzie się dało zbadać, znajdziesz pod nim liczbę z ikonką gwiazdki (5) - oznacza to ilość punktów doświadczenia, które przeznaczyć trzeba na badanie. Doświadczenie omawiamy w rozdziale doświadczenie: normalne i wolne.

076

Po odblokowaniu moduł trzeba będzie jeszcze kupić, klikając na nim ponownie. Zostanie on wtedy automatycznie zainstalowany na czołgu i odblokuje dalsze ulepszenie. Proces ulepszania czołgów opisujemy w rozdziale jak ulepszać czołgi.

By odblokować nową maszynę, trzeba zbadać moduł, który bezpośrednio się z nią łączy. Biorąc za przykład czołg M4A1 Sherman, by odblokować kolejny pojazd - M4A3E8 Sherman(6) - należy zbadać moduł 76 mm Gun M1A1 (7).

Gdy zostanie to uczynione, wystarczy przejść na ekran owego pojazdu i kliknąć w przycisk Badaj (8). Następnie wystarczy tylko zakupić czołg za odpowiednią sumkę kredytów, by maszyna finalnie została odblokowana.

077

Podczas badań warto mieć na uwadze fakt, iż niektóre moduły są współdzielone pomiędzy maszynami. Jeśli, dla przykładu, odblokujesz moduł SCR 506 (9) dla czołgu M4A1 Sherman, będzie można go wykorzystać w przypadku, na przykład, M4A3E8 Sherman - wystarczy tylko wymontować ten moduł, instalując, na przykład, wcześniejsza wersję. Da się w ten sposób zaoszczędzić sporo doświadczenia i kredytów.

078

Następnie: World of Tanks - materiały eksploatacyjne

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - doświadczenie: normalne i wolne

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami