Doom Eternal - Exultia: sekrety i znajdźki

Modboty, kryształy, kodeks, baterie, runy, zabawki, automapa, brama Slayera, sekretne starcia. 

Na bieżącej stronie znajdziesz opisy sekretów i znajdziek, które są do znalezienia w trakcie przechodzenia drugiej misji fabularnej w Doom Eternal o nazwie Exultia.

Oto elementy, jakie można odnaleźć podczas tego zadania:

  • Modboty - 1
  • Kryształy strażnicze - 1
  • Kodeks - 7
  • Baterie strażnicze - 1
  • Runy - 1
  • Zabawki - 2
  • Automapa - 1
  • Album - 1
  • Brama Slayera (klucz empirejski) - 1
  • Serketne starcia - 2
s0131
s0132

Kodeks - po skorzystaniu z pierwszego drążka w misji dotrzesz do zielonej ściany. Zniszcz ją, a po wyjściu z budynku skieruj się w lewo, gdzie znajdziesz fragment kodeksu.

s0141
s0142

Runa - po dotarciu do lokacji z kilkoma, okrągłymi piętrami oraz pułapkami z prądem. Mechanizm z runą znajdziesz przed zejściem na niższy poziom.

s0151
s0152

Zabawka (arachnotron) - po aktywowaniu opisanej wyżej runy zacznij schodzić niżej. Z prawej strony znajduje się ściana, którą zniszcz uderzeniem pięści. W ten sposób odblokujesz przejście do znaku zapytania, który okaże się zabawką.

s0161
s0162

Sekretne starcie - po wyjściu z budynku z okrągłymi platformami, gdzie znalazłeś poprzednie sekrety. Rusz przed siebie i skorzystaj z odskoku, aby za pomocą dwóch drążków dostać się do wieży, gdzie możesz rozpocząć starcie. Jego celem będzie wyeliminowanie dwóch cocademonów, które zaczną lecieć w kierunku wieży.

s0171
s0172

Kodeks - po wyjściu z budynku, gdzie znalazłeś dwa poprzednie sekrety skręć w lewo. Wskocz na drążek, a następnie przeskocz na ścianę i wejdź na górę. Odwróć się i przeskocz na półkę, gdzie znajdziesz fragment kodeks.

s0181
s0182

Kodeks - w lokacji z przesuwającym się mechanizmem na środku sali. Fragment kodeksu znajdziesz przy jednej z zielonych pieczęcie, którą musisz zniszczyć.

s0191
s0192

Kodeks - po przeniesieniu się do okrągłej komnaty króla Novika. Rusz do korytarza i skręć w prawo, gdzie we wnęce znajdziesz fragment kodeksu.

s0201
s0202

Bateria strażnicza - po zakończeniu walki w miejscu z naelektryzowaną wodą wyjdziesz na zewnątrz. Bateria będzie na wprost - nie da się jej ominąć.

s0211
s0212

Album - po przeniesieniu się przez portal do nowej lokacji, gdzie będziesz musiał stawić czoła demonom. Z prawej strony będzie dłoń, którą musisz uruchomić baterią, aby zniszczyć ścianę. Na lewo od niej jest sześcian, który przepchnij. Odblokujesz w ten sposób przejście, które prowadzi do sekretu - znaku zapytania, który okaże się albumem muzycznym.

s0221
s0222

Automapa - w jaskini obok wielkiego ramienia, które musisz zasilić energią z baterii. Mapę znajdziesz we wnętrzu jaskini.

s0231
s0232

Modbot - kontynuując przejście przez opisaną wyżej jaskinię trafisz na podwyższenie, gdzie znajdziesz poszukiwany automat.

s0241
s0242

Kodeks - po uruchomieniu lasera w wielkim ramieniu zniszczysz przejście. Wskocz na ścianę, a potem na kolejną. Kiedy przeskoczysz na stały ląd znajdziesz kolejny fragment kodeksu.

s0251
s0252

Sekretne starcie - w trakcie przechodzenia przez mapę trafisz na wielką włócznię trzymaną przez posąg, po której będziesz musiał przejść. Jeśli spojrzysz w prawo w dół, to zobaczysz kulę, gdzie możesz rozpocząć sekretne starcie. Polega na wyeliminowaniu latających czaszek, co najłatwiej zrobić, ostrzeliwując wybuchowe beczki.

s0261
s0262

Kryształ strażniczy - po uruchomieniu lasera w drugim ramieniu dotrzesz do kolejnej jaskini. Skieruj się w lewo, kryształ będzie na wprost.

s0271
s0272

Kodeks - po przejściu przez jaskinię trafisz do lokacji z platformami nad lawą. Strona z kodeksu znajduje się na półce skalnej z lewej strony.

s0281
s0282

Brama Slayera (klucz empirejski) - sama brama (A) znajduje się na prawo od jaskini. Aby ją otworzyć należy zdobyć klucz (B). Dostaniesz się do niego wchodząc do jaskini i wskakując na półkę skalną z prawej (należy przeskoczyć na nią z lewej strony). Następnie skorzystaj z dodatkowego odskoku (1), dzięki czemu dotrzesz do przejścia (2), z którego dostaniesz się na platformę z kluczem. Użyj go na bramie, po czym weź udział w wyzwaniu i rozpraw się ze wszystkimi przeciwnikami. W nagrodę otrzymasz klucz empirejski.

s0291
s0292

Zabawka (Cacodemon) - po minięciu bramy Slayera dotrzesz do lokacji, gdzie będziesz musiał przeskoczyć po dwóch ścianach. Po wylądowaniu przeskocz za wodospad z lawą, a odkryjesz przejście prowadzące do sekretu.

s0301
s0302

Kodeks - po scence ze Zdrajcą wejdź na górę po schodach, a stronę kodeksu znajdziesz bez trudu.

Następnie: Doom Eternal - Baza kultystów: sekrety i znajdźki

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - Piekło na ziemi: sekrety i znajdźki

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami