PS5 uruchomi "zdecydowaną większość" gier z PS4 - zapewnia Sony

Z poprawioną płynnością i wyższą rozdzielczością.

Sony wydało oświadczenie, w którym doprecyzowało informację o wstecznej kompatybilności w PS5. Zapewniono, że konsola włączy „zdecydowaną większość” tytułów z PlayStation 4.

W trakcie niedawnej prezentacji Mark Cerny - główny architekt urządzenia - oznajmił, że nowy sprzęt na start uruchomi około 100 najpopularniejszych gier ze starszej platformy. Teraz jednak wyjaśniono, że deweloper wspomniał o tylu pozycjach, by „zobrazować” wysiłki firmy.

ps5_tryby
PS5 zaoferuje trzy tryby działania - standardowy, PS4 Pro i PS4

„Wierzymy, że zdecydowaną większość spośród ponad 4 tysięcy tytułów z PS4 będzie można włączyć na PS5” - napisano w komunikacie, który dodano do wpisu opublikowanego na oficjalnym blogu PlayStation.

Podkreślono, że starsze gry powinny działać w wyższej częstotliwości, co przełoży się na ustabilizowanie lub zwiększenie liczby klatek na sekundę, a także podniesienie rozdzielczości obrazu.

„Obecnie badamy każdą produkcję z osobna, by zlokalizować jakiekolwiek problemy, które wymagają naprawy. (…) Przetestowaliśmy już setki tytułów, a przed premierą [konsoli - dop. red.] sprawdzimy kolejne tysiące” - wytłumaczono.

Więcej informacji o wstecznej kompatybilności w PS5 firma Sony ujawni w „nadchodzących miesiącach”. Samo urządzenie zadebiutuje pod koniec 2020 roku - w okresie świątecznym.

Źródło: Blog PlayStation

Następnie: Steam z nowym rekordem - ponad 21 milionów użytkowników jednocześnie

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami