Nioh 2 - umiejętności yokai: anima, rdzenie dusz, kontra rozprysków

Jak korzystać z zdolności demona (yokai).

W żyłach głównego bohatera Nioh 2 płynie demoniczna krew, dlatego może korzystać między innymi z przemiany yokai. Jednak to nie jedyne diabelskie umiejętności, z których możemy używać podczas rozgrywki.

Dzięki rdzeniom dusz yokai możemy wzmocnić naszego ducha opiekuńczego, i tym samym zyskać zdolności, z których możemy skorzystać podczas walki. Co więcej, rdzenie wpływają również na atak i obronę ducha (te współczynniki przekładają się na zdolności bojowe w trakcie przemiany w yokai).

Rdzenie dusz wypadają losowo z pokonanych yokai, a także prawie zawsze po pokonaniu bossa. Rodzaj rdzenia zawsze pochodzi od demona, którego zgładziliśmy. Choć rdzenie mogą mieć różne poziomy, a tym samym inne parametry ataku i obrony, to umiejętność z nimi związana zawsze będzie taka sama.

Rdzenie zamontujemy w chramie, korzystając z opcji Duchy opiekuńcze lub Rdzenie dusz, choć zalecamy korzystać z pierwszej opcji - jest łatwiejsza do przyswojenia.

157

Po wyborze ducha opiekuńczego, przechodzimy do okna, w którym znajdują się:

  1. współczynniki ataku i obrony - ducha opiekuńczego, na które wpływają zainstalowane rdzenie dusz. Określają one naszą siłę ataku i obrony podczas przemiany yokai;
  2. użyte rdzenie dusz - możemy je zmienić w każdym momencie (wybieramy nowy rdzeń z puli dostępnych, czyli zebranych z poległych yokai); reprezentują one umiejętności yokai, a także wpływają na współczynniki obrony i ataku;
  3. limit dostrojenia - oba rdzenie dusz nie mogą przekroczyć tej wartości, gdyż inaczej nie będzie można ich umieścić w duchu opiekuńczym; na limit składa się koszt dostrojenia pierwszego i drugiego rdzenia;
  4. koszt dostrojenia każdego rdzenia, który wpływa na limit dostrojenia;
  5. koszt - czyli ile punktów animy musimy zużyć, by skorzystać z umiejętności; więcej informacji o animie zamieściliśmy w dalszej części strony;
  6. szczegółowe parametry rdzenia - współczynniki ataku i obrony, a także efekty specjalne.

Po umieszczeniu rdzeni w duchu opiekuńczym, możemy korzystać z dwóch specjalnych zdolności, a także z kontry rozprysków. Co do dwóch demonicznych zdolności, to warto zapoznać się z filmami (7), które przybliżą działanie umiejętności zanim zdecydujemy się umieścić rdzenie w duchu opiekuńczym. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jaki efekt wywołamy, korzystając z danej zdolności.

156

Z kontry rozprysków natomiast nasza postać może zawsze skorzystać - niezależnie od ducha opiekuńczego i rdzeni, których użyliśmy, choć przybiera inny charakter (jest to zależne od typu ducha opiekuńczego - upiór, oprych lub dziki). Wykonuje się ją bowiem w innym momencie podczas ataku przeciwnika.

Kontrę rozprysków wykonujemy podczas specjalnego ataku przeciwnika. Łatwo rozpoznać go po czerwonym obłoku (8), który uwalnia demon, gdy rozpoczyna ten atak. Efekt czerwonej poświaty pozostaje dopóki wróg nie zakończy uderzenia lub sekwencji ciosów. Wówczas należy wykonać kontrę rozprysków za pomocą odpowiedniej kombinacji przycisków. Jeśli uda wykonać się kontratak, zadamy przeciwnikowi bardzo duże obrażenia Ki, a także zablokujemy jego atak.

Na stronie: Nioh 2 - sterowanie na PS4 znajdziesz informacje o tym, jaka kombinacja przycisków odpowiada za użycie umiejętności rdzeni dusz i kontry rozprysków.

158

Każde użycie umiejętności yokai i kontry rozprysków zużywa poziom animy (9), fioletowego paska, który znajduje się pod paskiem Ki. Informacja o ilości animy potrzebnej do użycia danej umiejętności znajduje się w polu: koszt (5). W przypadku Kontry rozprysków zawsze wykorzystamy 1,0 punkt animy.

Animę uzupełniamy:

  • zabijając wrogów;
  • używając odpowiednich przedmiotów;
  • za każdym razem gdy podniesiemy rdzeń duszy;
  • gdy znajdziemy kotodrapa (10) i wejdziemy z nim w interakcję (ten podąży za nami i przez krótki czas będzie stopniowo uzupełniał animę).
150

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Nioh 2 - duch opiekuńczy, przemiana yokai: rodzaje, jak i kiedy korzystać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami