Pierwsze dwa Doomy ukryte w Doom Eternal - obie gry można ukończyć

Niespodzianka od twórców.

Dzisiaj na rynku debiutuje Doom Eternal, czyli najnowsza część serii strzelanek. Okazuje się, że w grze ukryto dwie pierwsze odsłony cyklu, które ukazały się w 1993 i 1994 roku.

Co ciekawe, obie gry można ukończyć od początku do końca. Produkcje dostępne są z poziomu starego komputera zlokalizowanego w kwaterze głównego bohatera w Fortecy Zagłady - lokacji pełniącej funkcję bazy wypadowej.

Aby uruchomić pierwszy tytuł - w wersji z dodatkowym epizodem kampanii - należy odnaleźć 14 dyskietek, porozmieszczanych na planszach poszczególnych misji. Postępy w gromadzeniu przedmiotów kolekcjonerskich obrazuje postęp instalacji gry na monitorze CRT.

Włączenie Doom 2 przebiega nieco inaczej: pozycja aktywowana jest specjalnym hasłem. Wspólnymi siłami gracze odkryli, że tajemniczy kod to FlynnTaggart, co jest nawiązaniem do bohatera opartych na cyklu strzelanek książek z 1995 i 1996 roku.

doom_ternal_dwojka
Oba klasyczne Doomy można ukończyć (źródło: Grynieznane)

Zobacz: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Doom Eternal dostępne jest na PC, PS4 i Xbox One. W produkcji ponownie stawiamy czoła demonom, które atakują Ziemię. Warto zaznaczyć, że tytuł oferuje nie tylko kampanie fabularną, ale także tryb wieloosobowy.

Źródło: Grynieznane

Następnie: PS5 uruchomi "zdecydowaną większość" gier z PS4 - zapewnia Sony

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami