Nioh 2 - jutsu: magia onmyo i ninjutsu (ninja), jak przygotować i używać

Jak korzystać z magii i umiejętności ninji.

W Nioh 2 podstawowym narzędziem walki z przeciwnikami jest nasza broń. Nie brakuje wielu rodzajów oręża, od mieczy poprzez topory i kończąc na egzotycznej kusarigamie. Wybór jest spory i każdy znajdzie coś dla siebie, ale warto poznać techniki, dzięki którym możemy wzmocnić się podczas starcia lub osłabić wrogów.

Magia onmyo i ninjutsu (umiejętności ninja) mogą świetnie uzupełnić nasze zdolności bojowe, jeśli poświęcimy im trochę uwagi i zainwestujemy kilka-kilkanaście punktów w odpowiednie umiejętności i statystyki.

141

Aby rozpocząć korzystanie z magii onmyo i ninjutsu należy ukończyć odpowiednie szkolenie w Dojo i wykupić umiejętności związane z tymi kategoriami zdolności. Aby zdobyć pierwszy punkty umiejętności, należy użyć przedmiotu o nazwie: kosmyk włosów maga lub ninja (w zależności, którą szkołę talentów chcemy rozwijać).

Użycie tego przedmiotu zapewni nam 1 punkt umiejętności. Oczywiście, jeśli w ekwipunku posiadamy więcej kosmków, możemy je zużyć od razu, żeby zwiększyć liczbę punktów zdolności.

Kosmki włosów znajdziemy w świecie gry, przeszukując skrzynie, zabijając przeciwników czy zbierając żółte obłoki ze zwłok. Mogą być również nagrodą za wykonanie zadania.

142

Oprócz używania kosmków włosów punkty umiejętności zdobywamy poprzez korzystanie w walce z magii onmyo lub ninjutsu. Aktualny poziom biegłości sprawdzimy w menu Stan (1), korzystając z odpowiedniej zakładki.

148

W tym oknie znajdują się informacje o wszystkich kategoriach (poziom, biegłość i ile brakuje do zdobycia kolejnego punktu umiejętności). Im więcej korzystamy z magii i zdolności ninja, tym więcej punktów otrzymujemy na wykupienie kolejnych umijętności.

Jak przygotować zdolności ninja i maga? Po wykupieniu umiejętności magii onmyo lub ninjutsu, należy skorzystać z chramu. W oknie Przygotuj jutsu wybieramy odpowiednią zakładkę - ninjutsu lub magię onmyo (2). Pojawi się lista lista umiejętności, z których możemy skorzystać (3).

143

Przy wyborze umiejętności ogranicza nas:

  • Liczba przygotowań (4) - każdą umiejętność możemy przygotować (a potem użyć) tylko ograniczoną liczbę razy;
  • Pojemność (5) - podczas przygotowaniu jutsu nie możemy przekroczyć tej wartości. Wynika ona z kosztu jutsu (6).
144

Na pojemność konkretnego jutsu wpływa parametr Liczba ninjutsu (7) i Ilość magii onmyo (8), który możemy zwiększyć podczas awansu, wybierając odpowiednie statystyki.

Również odpowiednie statystyki wpływają na Siłę ninjutsu (9) oraz Moc magii onmyo (10), czyli parametrów, które odpowiedzialne są za jakość (siłę) umiejętności.

Gdy przygotujemy już jutsu, należy je wyekwipować jako skrót przedmiotów. Możemy tego dokonać w menu Wyposażenie lub na ekranie przygotowania jutsu - Ustaw jako skrót (11). Podczas starć korzystamy z umiejętności ninja i magii onmyo lub tak samo jak z innych przedmiotów.

Następnie: Nioh 2 - tytuły, punkty prestiżu agyo i ungyo

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Nioh 2 - umiejętności: jak zdobywać i resetować

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami