Doom Eternal - podwójny skok, drążki, ściany, wspinaczka, odskok

Poznaj możliwości ruchowe głównego bohatera.

Chociaż Doom Eternal jest tytułem nastawionym przede wszystkim na walkę, to główny bohater posiada całkiem spore zdolności ruchowe. Ich wykorzystywanie przydaje się nie tylko w trakcie starć, ale również podczas eksplorowania poziomów.

Oprócz chodzenia główny bohater posiada możliwość skoku. Jeśli jednak wciśniemy klawisz skoku dwukrotnie, to postać wykona podwójny skok, co umożliwi znacznie wyższy lub dłuższy lot.

026

Zdolność ta pozwala na przykład wznieść się wysoko podczas walki i ostrzelać rywali z góry. Druga możliwość, to dokonywanie długich skoków w przypadku przepaści. Często należy wtedy skoczyć na żółty drążek (1), złapać się go i wykonać drugi skok, po którym wylądujemy w bezpiecznym miejscu (2). Wciśnięcie klawisza drugiego skoku trzeba w takim przypadku wykonać w odpowiednim momencie, a nie od razu, żeby bohater nie trafił w przepaść.

027

Kolejną często wykorzystywaną umiejętnością będzie wspinaczka po ścianach. W niektórych miejscach na mapie będą specjalne ściany (3), na które główny bohater będzie mógł się wdrapywać.

028

W tym celu należy skoczyć na ścianę, a po zbliżeniu się do niej wcisnąć klawisz interakcji (4). Kiedy bohater złapie się powierzchni będzie można poruszać się po ścianie w różnych kierunkach oraz przeskakiwać w wybrane miejsca.

029

Podczas wypełniania drugiej misji w kampanii fabularnej (Exultia) bohater uzyska nową zdolność o nazwie odskok. Wystarczy w trakcie skoku lub biegu ją aktywować, aby bohater błyskawicznie przemieścił się w wybranym kierunku. Umiejętność ta przydaje się bardzo podczas pokonywania przepaści (5) czy w celu wykonania uniku podczas walki. Wykonanie odskoku łatwo poznać po rozmywającym się obrazie pojawiającym się w trakcie jego wykonywania.

Bohater może wykonać do dwóch odskoków (od razu lub z przerwą), o czym informuje ikona odskoków (6). Jeśli zdolność zostanie wyczerpana, to po chwili odnowi się automatycznie.

Następnie: Doom Eternal - krwawy cios, silny atak wręcz

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - dodatkowe życie, co daje, jak je zdobyć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami