Doom Eternal - Piekło na ziemi: wstęp, Deag Nilox, miasto, Cytadela

Pierwsza misja w kampanii fabularnej.

Po rozpoczęciu kampanii fabularnej oraz ustaleniu poziomu trudności w Doom Eternal, rozpocznie się pierwsza misja o nazwie Piekło na ziemi. Po filmie wprowadzającym zastrzel kilku zombie w pomieszczeniu, przejdź przez drzwi i skorzystaj z zabójstwa chwały na migającym wrogu.

Uwaga - w tym miejscu znajdziesz wszystkie sekrety i znajdźki z rozdziału Piekło na ziemi.

a001

Rusz przed siebie, podnieś piłę mechaniczną i przejdź przez krótki samouczek. Kontynuuj do obiektu (1), który przepchnij wciskając klawisz interakcji. Wskocz na górę, używając podwójnego skoku i ruszaj przed siebie.

a002

Podnieś apteczkę i pancerz, po czym wejdź w interakcję z modbotem (2), dzięki któremu będziesz mógł ulepszyć broń. Polecamy zainwestować w ulepszenie o nazwie bomba przylepna, dzięki któremu będziesz mógł miotać ze strzelby zabójczymi granatami. Następnie przejdź przez drzwi (3).

a003

Kontynuuj, aż do migającej na zielono ściany, którą zniszcz uderzeniem ręki. W pomieszczeniu będziesz musiał stawić czoła sporej grupie rywali. Pozostawaj w ciągłym ruchu, uważając zwłaszcza na szybkie demony - diabliki (4) ostrzeliwujące bohatera ognistymi kulami oraz potężnych żołnierzy (5). W tych ostatnich najlepiej strzelać śrutem z bliska lub skorzystać z przylepnych bomb.

a004

Po oczyszczeniu terenu udaj się do przejścia na górze, przejdź przez drzwi i skieruj się w stronę Deaga Niloksa (6). Po zakończeniu scenki trafisz do nowej lokacji.

Przejście przez miasto

Po zabiciu jednego z kapłanów rozpoczniesz w nowym miejscu. Celem będzie przejście przez zrujnowane miasto.

a005

Rusz przed siebie, podnosząc po drodze stronę kodeksu. Następnie wskocz na podwyższenie z prawej, wejdź do zrujnowanego budynku, gdzie skorzystaj z modobota i rozwiń w strzelbie drugie ulepszenie. Następnie idź dalej, podnosząc fragment pancerza. Aby przejść dalej, podejdź do pękniętej ściany (7) i uderz ją z bliska, dzięki czemu odblokujesz przejście.

a006

Zeskocz na dół, oczyść teren z przeciwników i udaj się na podwyższenie, z którego przeskocz na żółty drążek (8), a z niego wykonaj skok na stały ląd.

a007

Po kilku krokach zobaczysz w dole kolejną partię wrogów. Wśród nich będzie nowy rodzaj demona - arachnotron (9). Uważaj, ponieważ to szybki przeciwnik, ostrzeliwujący bohatera energetycznymi kulami. Najlepiej pozostawać w ruchu i z góry zniszczyć znajdujący się na nim karabin, co znacznie osłabi jego zdolności bojowe. Możesz w tym celu skorzystać np. z przylepnych bomb.

a008

Po bitwie otworzy się brama (10). Udaj się w jej stronę i wejdź na górę, po czym podnieś nową broń - ciężkie działo, czyli w istocie szybkostrzelny karabin maszynowy.

a009

Ruszaj przed siebie i oczyść z wrogów kolejną część miasta. W trakcie walk uważaj na następnego arachnotrona. Po przebiciu się udaj się w prawo i zniszcz świecącą na zielono ścianę. Wejdź na górę, weź rozbieg i wskocz na ścianę (11), łapiąc się jej klawiszem interakcji.

a010

Wejdź na górę, podnieś żółtą kartę i przejdź przez ścianę, którą zniszczy żołnierz. Zeskocz na dół i użyj karty na świecących na żółto drzwiach (12). Zacznij schodzić na stację metra, eliminując kolejnych wrogów oraz uważając na wystrzeliwane przez działka pociski. Należy przechodzić między nimi, kiedy następuje przerwa od ostrzału.

a011

W końcu dotrzesz w pobliże kolejki metra. Przed sobą znajdziesz kolejnego modobota (13), w którym możesz dokonać ulepszenia ciężkiego działa. Sugerujemy wybór ulepszenia o nazwie precyzyjny strzał, dzięki któremu będziesz mógł eliminować wrogów z dystansu lub znacznie ich osłabiać np. odstrzeliwując arachnotronom ich działka. Po skorzystaniu z automatu wejdź do wagonika (14) i ruszaj dalej.

Po drodze zdobędziesz nowy rodzaj broni dodatkowej - wystrzeliwany granat odłamkowy, który przydaje się w eliminacji większych skupisk przeciwników lub osłabiania silniejszych wrogów. Jego eksplozja wytrąca z równowagi wrogów, dzięki czemu możesz szybko przerywać ich ataki.

a012

Przejdź do końca wagonu, wskocz na żółty drążek (15), po czym wybij się i będąc w górze po raz drugi naciśnij klawisz skoku, aby wykonać podwójny skok i dotrzeć do budynku (16). Po wylądowaniu od razu przygotuj się na walkę z dużą grupą wrogów.

a013

Wśród nich będą cacodemony (17), które możesz szybko wyeliminować z walki strzelając im w otwarte paszcze bombami przylepnymi lub granatami odłamkowymi, a potem korzystając z zabójstwa chwały. Postaraj się też z dystansu szybko zniszczyć karabiny na szczycie arachnodemonów i pozostawaj stale w ruchu, żeby unikać ataków dużej liczby wrogów.

a014

Po wyeliminowaniu wszystkich rywali wyjdź na zewnątrz i ruszaj przed siebie, eliminując pojedynczych wrogów. Wkrótce dotrzesz do miejsca, gdzie należy przeskoczyć na ścianę (18). Wejdź po niej na górę i skieruj się do wagonika (19).

a015

Przejdź przez tunel i skręć w prawo, gdzie natkniesz się na kolejnego przeciwnika - mackę (20). Zbliż się do otworu, a kiedy się pojawi, szybko się wycofaj zanim sięgnie bohatera, w międzyczasie ją ostrzeliwując.

a016

Ruszaj dalej, przechodząc przez parking i eliminując przeciwników (macki, zombie, żołnierzy i cacodemony). Na końcu dotrzesz szybu windy (21) i skocz na ścianę po drugiej stronie. Wejdź na górę, obróć się i przeskocz na stały ląd, rozprawiając się z dużą partią wrogów.

a017

Po otworzeniu przejścia ruszaj dalej. W dole zobaczysz kolejne starcie. Możesz ułatwić sobie walkę eliminując rywali z bezpiecznej pozycji. Następnie zeskocz na dół i skieruj się w stronę przejścia (22).

a018

Wykończ wszystkich na swojej drodze, dzięki czemu w dalszej części otworzysz portal. Przejdź przez niego, a następnie przez trzy pary wrót. Kontynuuj, aż dotrzesz do lokacji, gdzie znajdziesz czaszkowy panel (23). Wejdź z nim w interakcję, co zakończy misję.

Następnie: Doom Eternal - Forteca zagłady: płomienny wybuch, kryształy strażnicze

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - Piekło na ziemi: wstęp, Deag Nilox, miasto, Cytadela

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami