Doom Eternal - multiplayer: leczenie w Battlemode

Regeneracja HP, zdrowia.

Leczenie postaci jest istotne w każdej grze z trybem multiplayer - chcemy bowiem pozostać na polu bitwy jak najdłużej. Tutaj wyjaśnimy, jak się leczyć w Battlemode w nowym Doomie.

W przypadku Slayera, sprawa jest prosta. Leczenie i przywracanie zdrowia HP w trybie online przebiega podobnie do leczenia się w kampanii fabularnej, co opisaliśmy na stronie: Doom Eternal - zdrowie, pancerz i amunicja, jak się leczyć i regenerować.

Jest jednak jedna, bardzo istotna różnica - w Battlemode nie znajdziemy apteczek na ziemi. To byłoby zbyt duże ułatwienie. Dlatego też zdrowie pozyskujemy jedynie z pokonanych demonów - tym samym gra zachęca nas do agresywnej rozgrywki, a nie chowania się po kątach.

Jako demony mamy możliwość przeszkodzenia Slayerowi w pozyskiwaniu kul leczących pozostawionych po pomniejszych potworach - wystarczy wycelować w loot upuszczony przez pokonane demony i wcisnąć E na PC lub X/kwadrat na padzie.

Demony mogą się natomiast leczyć tylko wtedy, gdy mają specjalną umiejętność ze Strefą Leczenia (1).

leczenie1

Nie każdy demon ma jednak taką zdolność. Przed meczem możemy przejrzeć sobie talenty postaci - w menu demonów zwróć uwagę na zakładkę Działania (2). To właśnie tam zobaczysz, czy zdolność lecząca (3) jest dostępna dla danego potwora.

leczenie2

Demony mają po dwa zestawy działań, które determinują dostępne talenty. Dlatego sprawdź koniecznie, czy dany demon nie ma umiejętności leczącej w drugim z dostępnych zestawów działań.

Następnie: Doom Eternal - multiplayer: Slayer, broń

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - multiplayer: Battlemode, jak grać, zasady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami