Doom Eternal - Exultia: Novik, gwiezdny lokalizator, baterie, Zdrajca, platformy

Misja 2 w kampanii fabularnej.

Po dotarciu do Fortecy zagłady, w której uzyskasz nową broń dodatkową o nazwie płomienny wybuch oraz nauczysz się posługiwać kryształami strażniczymi, przyjdzie czas na wyruszenie w dalszą drogę. Po skorzystaniu z panelu przejdź przez portal, dzięki czemu rozpoczniesz kolejną misję fabularną.

Uwaga - w tym miejscu znajdziesz wszystkie sekrety i znajdźki w misji Exultia.

a022

Zacznij od ruszenia przed siebie. Spójrz w dół, a zobaczysz platformę, na którą zeskocz. Trafisz do miejsca z dodatkowym życiem. Aby przejść dalej użyj podwójnego skoku, aby dostać się na ścianę (1) z prawej. Wejdź na jej górę, przeskocz na ścianę z lewej (2), a potem wskocz na stały ląd (3).

a023

Rusz przed siebie, eliminując wrogów, przeskakując przez przepaść i niszcząc zieloną ścianę. W końcu dotrzesz do miejsca bitwy, gdzie zetkniesz się z diablikami, żołnierzami, cacodemonami oraz nowymi przeciwnikami - gargulcami (4). Dobrze jest ostrzeliwać je, gdy znajdują się w powietrzu, dzięki czemu po upadku zostaną wytrącone z równowagi.

Oprócz nich natkniesz się na wytrzymałe demony, z którymi walcz na dystans. Po walce możesz zniszczyć ścianę z czarnym pęknięciem, za którą znajdziesz pancerz.

a024

Po bitwie przejdź do kolejnych lokacji, odblokowując krwawy cios oraz runy. Zejdź na dół lokacji, rozpraw się z wrogami i skieruj się w stronę przejścia do następnego budynku (5), gdzie czekają kolejni rywale. Prawdopodobnie zdobędziesz tu pierwsze punkty broni związane ze wskaźnikiem demonicznego spaczenia.

a025

Opuść lokację i skieruj się w lewo. Aby przejść dalej wskocz na żółty drążek (6), po czym przeskocz na ścianę (7) i wejdź na górę.

a026

Wejdź do pomieszczenia z obracającym się mechanizmem i zacznij iść po obwodzie sali. W jednej z wnęk znajdziesz pancerz. W kolejnej jest obiekt z zielonym znakiem - uderz w niego, po czym wskocz na górę. Następnie kieruj się w stronę świecących na zielono punktów (8) i niszcz je uderzeniem z bliska. W sumie są do zniszczenia trzy takie obiekty.

a027

Kiedy to uczynisz mechanizm wjedzie na górę, a na dole odblokuje się figura żołnierza. Wejdź z nią w interakcje, dzięki czemu zdobędziesz nową umiejętność - odskok. Skorzystaj z niej, aby przeskoczyć na platformę (9), a potem na stały ląd (10).

Baterie strażników, portal międzywymiarowy

Rusz przed siebie, a dotrzesz do komnaty króla Novika, gdzie rozpocznie się scenka. Po jej zakończeniu kontynuuj do miejsca z kolejną partią wrogów.

a028

Korzystaj z drążków oraz elementów otoczenia, aby nie spaść do wody z prądem. Skieruj się w stronę znacznika, podnieś baterię strażników i przejdź przez portal (11) na wprost. Po uczynieniu tego natkniesz się na nową broń - szybkostrzelny karabin plazmowy.

a029

Po kolejnej dużej bitwie (uważaj na upiory, które strącaj w powietrzu oraz niszcz wyrzutnie przy ich głowach) ruszaj dalej, aż dotrzesz do dłoni posągu oraz świecącego na zielono fragmentu ściany (12). W pobliżu jest wejście do jaskini - przejdź przez nią, rozprawiając się z wrogami (uważaj na macki) oraz korzystając z modbota. Na końcu znajdziesz baterię. Podnieś ją i włóż do gniazda (13), dzięki czemu uwolnisz promień energii, który odblokuje przejście.

a030

W nowej lokacji skorzystaj ze ścian, aby przejść dalej. Następnie zacznij kierować się w stronę wielkiej bramy, przechodząc przez zielone okręgi. Jeden z nich będzie pod ziemią. Po dostaniu do niego będziesz musiał skorzystać z żółtego drążka (14) i ściany (15), aby wrócić na powierzchnię. Kiedy to uczynisz kontynuuj i przejdź przez wrota.

a031

Przebij się przez kolejną lokację z przeciwnikami, uważając, żeby nie wpaść do lawy. W pewnej chwili dotrzesz do miejsca, gdzie trzeba wykonać długi skok i trafić w uzupełnienie odskoku (16), a potem szybko z niego skorzystać, żeby dostać się na ścianę (17). Skacz dalej, aż dotrzesz do miejsca z kolejną baterią.

a032

Podnieś ją i ruszaj przed siebie, aż do miejsca, gdzie można użyć baterii (18) w celu otworzenia dalszej drogi (19).

Dotarcie do Zdrajcy

Przejdź przez tunel, a po wyjściu na powierzchnię pozbądź się wszystkich przeciwników.

a033

Skorzystaj z przejścia, które się otworzy, po czym przepchnij duży, metalowy sześcian, wskocz na niego, a potem, korzystając z drążka, przeskocz na półkę skalną (20).

a034

Rusz przed siebie, podnieś kolejną baterię i umieść ją w gnieździe (21). Kiedy działo zrobi dziurę w ścianie (22) udaj się w powstałe w ten sposób przejścia, korzystając z drążka i odskoku.

a035

W następnej lokacji staraj się eliminować wrogów z daleka i przeskakuj jak najszybciej po kolejnych, okrągłych platformach. Bądź szybki, aby nie wpaść do lawy. Podczas skakania umiejętnie korzystaj z podwójnego skoku oraz odskoku, aby omijać palące się łańcuchy (23).

a036

W końcu dotrzesz na wysepkę z pancerzem i dwoma cacodemonami. Pokonaj je i przeskocz na stały ląd. Z prawej strony znajduje się brama Slayera, którą możesz otworzyć. Kontynuuj przez jaskinię z lewej, aż dotrzesz do jej wnętrza. Wskocz na ścianę przed sobą, odwróć się i przeskocz na kolejną (24), po czym kieruj się w lewo po platformach prowadzących do wodospadu lawy.

a037

Wylądujesz w pobliżu drzwi. Przejdź przez nie, a dotrzesz do miejsca, gdzie przebywa poszukiwany Zdrajca (25), przy którym rozpocznie się scenka.

Platformy i dotarcie do wyjścia

Po zakończeniu scenki ponownie zyskasz kontrolę nad bohaterem. Skieruj się przed siebie, wejdź na górę i kontynuuj.

a038

W końcu wyjdziesz na zewnątrz, gdzie znów trafisz na platformy. Wskocz na pierwszą (26) i kieruj się w stronę kolejnych (27), unikając przy tym palących się łańcuchów. Pamiętaj, aby przeskakiwać szybko, ponieważ platformy będą się zapadać.

a039

Po wylądowaniu na stałym lądzie przygotuj się na najtrudniejszy fragment z platformami w misji. Zeskocz na pierwszą z prawej (28), a potem kieruj się na trzy kolejne, umiejętnie korzystając z podwójnego skoku i odskoku. Po dotarciu na czwartą przeskocz na półkę skalną (29).

Z niej przeskocz na kolejną platformę (30), potem na następną (31), po czym skocz na drążek (32), wybij się w stronę naładowanego odskoku (33), przeskocz na kolejny drążek i wyląduj na stałym lądzie (34), uważając, żeby nie wpaść do lawy.

a040

Po dotarciu na miejsce od razu przystąp do walki z dużą liczbą wrogów. Wykorzystuj teren oraz punkty specjalne (m.in. portale), żeby unikać ostrzału. Znajdziesz tu również fioletową czaszkę - wzmocnienie zapewniające czasowe podniesienie efektywności ostrzału. Po rozprawieniu się ze wszystkimi udaj się do portalu (35), co zakończy misję.

Następnie: Doom Eternal - Forteca zagłady: zasilanie, baterie, bomba lodowa, więzienie demonów, punkty pretorskie

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - Forteca zagłady: płomienny wybuch, kryształy strażnicze

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami