Doom Eternal - Baza kultystów: infiltracja, wyrzutnia rakiet, superstrzelba, pociąg

Misja 3 w kampanii fabularnej.

Po zakończeniu drugiej misji fabularnej w Doom Eternal, o nazwie Exultia oraz ponownych odwiedzinach w Fortecy zagłady będziesz mógł rozpocząć kolejne zadanie.

Uwaga - w tym miejscu poradnika znajdziecie opis wszystkich sekretów i znajdziek oraz wyzwań w misji Baza kultystów.

a047

Po jego rozpoczęciu rusz w stronę przepaści, przeskocz na ścianę z lewej, a potem dostań się na stały ląd z prawej. Rusz dalej, po czym wskocz na niebieski promień energii (1), przeskocz na skałę (2), a z niej na ścianę (3). Uważaj, aby nie wchodzić na czerwone punkty, ponieważ bohater będzie tracił na nich życie. Po wejściu na górę zniszcz ścianę i oczyść terytorium z przeciwników.

a048

Po walce udaj się w lewo i wejdź do wrogiej bazy. Po jej oczyszczeniu użyj wskazanego panelu w zaułku, po czym przygotuj się na odparcie kolejnej partii wrogów. Następnie stań na zielonym polu i poczekaj, aż otworzy się przejście, przez które przejdzie nowy rodzaj rywala - antropokub (5).

W pierwszej kolejności staraj się odstrzeliwać ich ramiona z wyrzutniami i miotaczami ognia, dzięki czemu ograniczysz ich zdolności bojowe. Uważaj też przy podchodzeniu, bo rywale mogą pokryć podłogę elektrycznością. Podczas starcia możesz też ostrzeliwać symbol (4) przy suficie, żeby aktywować mechanizmy z toporami, które mogą zabijać rywali oraz celować w wybuchowe bomby pod sufitem.

a049

Po walce wyjdź na jeden z pomostów na zewnątrz, po czym skocz, strzel w symbol (6), a kiedy otworzy się przejście skorzystaj z odskoku, aby dotrzeć do ściany (7), po której wejdź na górę.

a050

Po oczyszczeniu terenu wskocz na niebieską strugę energii, która wybije bohatera w górę. Przeskocz na drążek (8), a potem na skrzynię (9). Kiedy ta dojedzie do końca przejdź na stały ląd, podnieś klucz kultysty i rusz przed siebie, oczyszczając z wrogów kolejny korytarz.

Zdobycie wyrzutni rakiet

Po przebiciu się przez wrogów podejdź do bramy z napisem Klucz kultysty, otwórz ją i przejdź dalej.

a051

Natkniesz się na żołnierzy z tarczami energetycznymi. Ostrzelaj ich z karabinu plazmowego, dzięki czemu doprowadzisz do ich eksplozji. Po dotarciu na plac zlokalizuj przepaść przy skrzyniach. Podejdź do krawędzi, zeskocz na dół i złap się ściany (10) z prawej. Przejdź w lewo, przeskocz na niebieską wyskocznię.

a052

Podskocz w górę, strzel w zielony obiekt (11) i użyj odskoku, aby dostać się do bazy (12). Zniszcz ścianę i zeskocz na dół, dzięki czemu zdobędziesz wyrzutnię rakiet. Rusz przed siebie i przygotuj się na starcie z dużą ilością wrogów - przy okazji możesz od razu przetestować nową broń.

a053

Po zabiciu wszystkich wrogów będziesz musiał wykonać zręcznościowy manewr. Wskocz do korytarza i uderz z drugiej strony przycisk (13). Weź rozbieg, skocz na drążek (14), kiedy znajdziesz się w powietrzu odwróć się o 180 stopni, ponownie złap drążek i skocz do przodu na ścianę (15).

Wejdź po niej na górę, uważając na czerwone punkty, przeskocz na półkę odwracając się do tyłu. Przy okazji znajdziesz tu następną runę. Po jej podniesieniu odwróć się do tyłu, wskocz na górę i zeskocz na dół. Trafisz do pomieszczenia z przyciskiem - wciśnij go, a otworzysz bramę, przez którą przejdź do dalszej części bazy.

a054

Przygotuj się na kolejne starcie, tym razem z harapami (16), przy których pozostawaj w ruchu i staraj się zamrażać bombą lodową oraz żołnierzami z tarczami energetycznymi. Po walce stań w centralnym okręgu i poczekaj, aż otworzy się przejście (17).

Most, Deag Ranak

W korytarzu natkniesz się na modbota, gdzie możesz ulepszyć broń. Sugerujemy zainwestowanie w naprowadzanie w wyrzutni rakiet, dzięki czemu będziesz w stanie oddać zabójczą i celną salwę w silnych lub szybkich wrogów.

a055

Zejdź do pomieszczenia z lewej i wyeliminuj żołnierzy. Podejdź do sześcianu na środku sali i uderz go, przesuwając pod ścianę. Wejdź na górę i wskocz na półkę (18), po czym odwróć się i przeskocz na kolejną (19). Zniszcz uderzeniem z bliska dwa łańcuchy i przejdź przez most, który się opuści.

a056

Trafisz na kolejne pole bitwy z hologramem Deaga Ranaka. Wykorzystaj liczne elementy areny, żeby wykonywać uniki przed demonami i ustawiać się w dogodnych pozycjach do ich niszczenia. Po walce wejdź do budynku przez most, zniszcz uderzeniem wzmocnienie, po czym załatw czaszki i wciśnij przycisk (20), który odblokuje w innym miejscu superstrzelbę.

a057

Przejdź dalej, a trafisz do małego pomieszczenia, gdzie będziesz musiał stawić czoła dużej grupie wrogów. Aby ułatwić sobie zadanie strzelaj w nowego demona, nazywanego bilardo. Trafienie go powoduje wystrzelenie demona we wskazanym kierunku, a po chwili prowadzi do potężnej eksplozji (21) zdolnej zabijać nawet silniejsze demony.

W trakcie starcia uważaj też na znajdujące się na ziemi pułapki, które będą się czasami aktywować. Unikaj wtedy np. powierzchni pokrytych prądem.

a058

Po walce skieruj się w stronę bramy z kolcami i skocz do tunelu z elektryczną wodą. Użyj podwójnego skoku oraz odskoku, aby dostać się za narożnik (22), gdzie znajduje się ładowanie kolejnego odskoku. Kontynuuj w ten sposób, aż dotrzesz do przycisku.

Sterowanie upiorem i zdobycie superstrzelby

Jego wciśnięcie zapewni dostęp do sekretnego starcia oraz kryształu strażnika.

a059

Przy okazji odblokujesz również przejście do kolejnej komnaty. Wejdź w niej do windy z lewej i poczekaj chwilę, aż zjedzie na dół. Rusz przed siebie przez korytarz, eliminując wrogów. Następnie przestaw sześcian, wejdź po nim na górę, a dotrzesz do mechanizmów. Uderz w przycisk (23), rusz przed siebie, skocz, strzel w zielony punkt (24), a potem doskocz do ściany (25), po której wejdź na górę.

Odwróć się w prawo i poczekaj, aż na dół zjedzie winda z pancerzem. Przeskocz na nią, wjedź na górę i przygotuj się na starcie z kolejną falą wrogów. Ruszaj w stronę znacznika, zaliczając po drodze tor przeszkód złożony z naelektryzowanej wody oraz drążków. W ten sposób dotrzesz do miejsca, gdzie wcielisz się w upiora.

a060

Korzystając z nowych możliwości, których lista jest wyświetlona (26) z lewej strony, przystąp do eliminowania wrogów na arenie. Dysponujesz potężnymi rakietami (27), a na silniejszych wrogów możesz zastosować ostrzał rakietowy - pamiętaj jednak, że wymaga nieco dłuższego celowania.

Po zabiciu wszystkich rywali wskocz na platformę z superstrzelbą. Podnieś ją, wróć do bohatera, a kiedy ten ją podniesie, zastrzel upiora.

Dotarcie do pociągu

Rusz w stronę znacznika, aż trafisz na arenę, gdzie będziesz musiał niszczyć pieczęcie na klatkach i eliminować wrogów, którzy będą z nich wychodzić.

a061

Po oczyszczeniu terenu zeskocz na dół i ruszaj, aż dotrzesz do sali z okrągłą platformą (po drodze miniesz tunel z zombie i toporami). Wejdź na jeden z jej punktów na obrzeżu i przeskocz na ścianę (28), po czym kieruj się w prawo. Dotrzesz do przycisku - aktywuj go i użyj wyskoczni, żeby wskoczyć na zawieszoną nad ziemią platformę.

a062

Przeskocz z niej do przejścia, po czym strzel w zielony punkt i przejdź do kolejnej lokacji, gdzie wskocz na ścianę, przejdź w górę i w lewo, przeskocz na półkę, a potem kieruj się coraz wyżej po kolejnych ścianach (29).

a063

W końcu dotrzesz do przejścia z zamykającymi się poziomo kolcami. Strzel w zielony punkt (30), zeskocz w dół (31), po czym użyj doskoku, aby szybko przebrnąć przez niebezpieczny fragment. Wejdź po ścianie na górę i ruszaj dalej.

a064

Dotrzesz do lokacji z wrogami oraz mackami. Oczyść z nich teren, po czym skieruj się do mechanizmu z kolcami, poczekaj, aż opadnie na dół i przejdź w prawo. Zniszcz ścianę z prawej, wejdź na platformę i strzel w zielony przycisk, aby wjechać na górę. Oczyść teren z przeciwników, po czym zeskocz na dół, ponownie strzel w zielony punkt i poczekaj, aż platforma (32) wjedzie na górę.

Skieruj się wtedy szybko do przycisku (33) i uderz w niego. W ten sposób aktywujesz laser, który odblokuje przejście (34).

a065

Udaj się do nowej lokacji, oczyść ją z wrogów i przejdź przez drzwi z napisem klucz kultysty. Następnie wróć do poprzedniego korytarza, stań na platformie i poczekaj, aż otworzą się kolejne drzwi (35).

a066

Załatw wrogów, udaj się w prawo i z drążka (36) przeskocz na ścianę (37). Odwróć się i korzystając z podwójnego skoku oraz odskoku wskocz na ścianę po drugiej stronie. Wejdź na górę i przeskocz na półkę. Rusz przed siebie, zeskocz na dół i atakiem wręcz zniszcz dwa mocowania sześcianu, który zepchnij na dół.

a067

Wskocz na niebieską wyskocznię, wybij się w górę i uderz w zielony punkt (38) statuy, dzięki czemu odblokujesz przejście do kolejnej lokacji. Stań w niej na środku okręgu i skieruj się do przejścia, które odblokujesz. Korytarz prowadzi do następnej areny z hordą wrogów.

a068

Po uporaniu się ze wszystkimi udaj się na platformę (39), wjedź nią do góry i wciśnij przycisk, dzięki któremu wyruszysz do kolejnej misji.

Następnie: Doom Eternal - Baza łowców zagłady: strażnik kapłana, Daeg Ranak, czerwona karta

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - Forteca zagłady: zasilanie, baterie, bomba lodowa, więzienie demonów, punkty pretorskie

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami